Sef Serviciu Economic si de Gestiune

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Expert contabil
- Minim 5 ani de experienta pe un post similar, in societati cu activitati in constructie, statii prefabricate, statii asfalt, statii de betoane.
- Cunoasterea legislatiei contabile si fiscale
- Cunostinte operare program contabilitate
- Capacitate de integrare rapida in cadrul unui colectiv dinamic, disponibilitate
- Abilitatea de rezolvare a problemelor la termen
- Utilizare PC - Word, Excel, Outlook

Abilitati personale:
-spirit organizatoric, dinamism si adaptabilitate;
-abilitati de comunicare, prezentare si negociere;
-sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia privind domeniul financiar – contabil;
-capacitate de organizare si conducere a activitatii ;
-corectitudine, tenacitate, seriozitate;
-sa probeze o buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate;
-asumarea responsabilitatilor;

Descrierea jobului

-conducerea, coordonarea si controlul activitatii economice;
-planificarea si prognoza pe termen scurt, mediu si lung a evolutiilor financiare;
-controlul evidentei contabile generale, intocmirea balantelor de verificari lunare si a bilanturilor contabile;
-evidenta furnizorilor, clientilor si a decontarilor bancare;
-organizeaza, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar – contabile a societatii;
-organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar – contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului;
-efectueaza analiza financiar – contabila pe baza de bilant;
-avizeaza si initiaza analize pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari, cheltuieli- venituri, bilant, analize de sistem,;
-asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare.
Publicat 26 oct. 2021 Reactualizat 23 nov. 2021 Expiră 25 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos