Publicat 03 Feb 2021 | Reactualizat 03 Mar 2021 | Expiră 06 Mar 2021

Sef service auto

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Dinamic, pasionat de domeniul auto, cu abiliati de comunicare si lucru in echipa.

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatea tuturor departamentelor service (personal receptie, operator logistica piese, personal direct productiv).
  • Intervine in rezolvarea tuturor problemelor de service ce depasesc atributiile personalului tehnic din subordine.
  • Utilizeaza aparatura din dotarea Service-ului si implementeaza normele tehnice de executie, cu respectarea indicatiilor si normelor impuse de constructor.
  • Stabileste si mentine legatura cu reprezentantii R.A.R. privind autorizarea unitatii Service si mentinerea acesteia in parametrii de performanta impusi.
  • Stabileste si mentine relatiile cu clientii importanti (posesori de flote) aflati sub contract cu unitatea Service (activitate Key account pe linie tehnica).
  • Gestioneaza si utilizeaza programele tehnice, raspunzand in fata conducerii de securitatea acestora cat si de modul in care sunt accesate si utilizate de personalul din subordine.
  • Stabileste in comun cu persoanele responsabile, stocurile de piese si consumabile necesare desfasurarii fluiente a activitatii.
  • Intervine in relatia cu clientii sau societatile de asigurari, atunci cand apar litigii sau nelamuriri cu privire la lucrarile prestate si ia deciziilecele mai favorabile unitatii angajatoare cu privire la modul de rezolvare a acestor probleme.
  • Asista la realizarea controlului final al lucrarilor efectuate in Service si confirma prin semnatura proprie terminarea si calitatea acestora.
  • Stabileste sau valideaza (in functie de situatie) reperele ce urmeaza a fi folosite pentru reparatiile prestate in Service.
  • Raspunde de instruirea angajatilor din subordine pe linie de PM si PSI si ia toate masurile necesare pentru mentinerea si respectarea normelor privind organizarea interna si curatenia la locul de munca cat si in incinta unitatii.
  • Aduce la cunostinta Directorului Tehnic orice problema aparuta in activitatea profesionala sau a colectivului pe care il conduce.
  • Face propuneri de recompensare sau sanctionare a personalului din subordine.
  • Face propuneri pe care le sustine cu considerente tehnice privind modul de imbunatatire a activitatii in Service sau a colaborarii cu celelalte departamente tehnice.
  • Pe timpul interventiilor ce urmeaza a fi efectuate la un autoturism, raspunde, impreuna cu echipa tehnica, de integritatea acestuia, cat si de eventualele bunuri ce apartin clientului si pe care acesta le-a lasat din diverse motive in interiorul acestuia.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Sef service auto  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles