Publicat 11 Ian 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Sef schimb / Team leader in Chisoda TM

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

In principal, Seful de schimb coordoneaza intreaga activitate a echipei, ocupandu-se de organizarea personalului si de administrarea aparaturii aferente sectiei astfel incat obiectivele sa fie indeplinite in termenii stabiliti.

Competente profesionale:
• Studii medii, cu sau fara bacalaureat;
• Experienta de minim 1 an in domeniul productiei;
• Experienta de minim 1 an in coordonarea unei echipe;
• Experienta dovedita in productie si cunostinte solide a proceselor is tehnicilor aferente si adiacente;
• Cel putin cunostinte minime in utilizarea sistemului Six Sigma – tehnici si instrumente pt imbunatatire procese, sisteme si standarde de control al calitatii, planificare productie, siguranta, inventar;
• Abilitati de operare calculator (Excel, Word);
• Cunostinte minime de limba engleza;

Competente personale:
• Persoana orientata spre rezultate, capabila sa ia decizii;
• Abilitati de comunicare si motivare a echipei;
• Seriozitate si responsabilitate;
• Corectitudine si disciplina;
• Adaptabilitate;
• Autocontrol si atitudine civilizata;
• Spirit de observatie;
• Viteza de reactie;
• Capacitate de intelegere, punere in aplicare si respectare a regulilor;
• Abilitati de lider, de construire, coeziune si motivare a echipelor, conducator prin exemplu;
• Gandire critica si abilitati de solutionare a problemelor/situatiilor/provocarilor;
• Abilitati foarte bune de planificare si organizare a timpului
Este necesara disponibilitatea de a lucra in 2 schimburi.

Descrierea jobului

- Asigurarea unui proces de productie cursiv si fara probleme;
- Indeplinirea standardelor de calitate, a obiectivelor de productie si siguranta;
- Luarea de masuri adecvate in cazul abaterilor din procesul de fabricatie sau livrare;
- Responsabil de respectarea planului de productie/manipulare/incarcare, a calitatii produselor si a serviciilor, de livrarea intocmai conform cerintelor clienilor (OTIF)
- Gestionarea eficienta si prioritizarea proceselor in cazul comenzilor urgente;
- Controlul fluxurilor de lucru si optimizarea locurilor de munca (cronometrari, nivelare posturi si taskuri);
- Propunerea de idei de imbunatatire;
- Identificarea neregularitatilor si luarea de masuri corespunzatoare;
- Identificarea defectelor de echipamente in cadrul procesului de fabricatie, comunicarea imediata catre Dep Mentenanta si urmarirea actiunilor de reparare a lor;
- Documentarea si raportarea zilnic, conform cerintelor;
- Documentarea stationarilor din cadrul procesului de fabricatie;
- Asigurarea pentru fiecare angajat din subordine a conditiilor tehnice si organizatorice necesare realizarii sarcinilor repartizate;
- Transferul informatiilor si activitatilor petrecute pe un schimb de lucru la urmatorul schimb;
- Organizarea personalului direct productiv astfel incat sa atinga obiectivul calitativ si cantitativ al sarcinilor planificate;
- Raspunde de impartirea sarcinilor intregului personal din echipa, repartizandu-i fiecarui membru sarcinile corespunzatoare fisei postului pe care este incadrat;
- Supravegheaza activitatea echipei si adreseaza imediat orice problema survenita;
- Sa studieze si sa propuna masuri pentru cresterea eficientei si reducerea pierderilor;
- Sa asigure respectarea disciplinei tehnice;
- Planificarea scolarizarii personalului specific locului de munca;
- Scolarizarea personalului nou; Comunicare si colaborare buna cu tot personalul companiei.

Vitafoam Romania, detinatorul brandului de saltele si perne ADORMO, face parte din cel mai mare grup de producatori de spuma poliuretanica flexibila la nivel mondial, The Vita Group, stabilit in anul 1949 in Oldham, Marea Britanie.

Incepand din 1949 Grupul Vita dezvolta, produce si comercializeaza produse din poliuretan flexibil (PU). Operand în intreaga Europa si cu o prezenta inclusiv in SUA si China, Grupul Vita se straduieste sa fie partenerul de incredere si cel preferat de catre colaboratori. Caracterizate de un puternic spirit antreprenorial, companiile noastre sunt receptive si ofera o dezvoltare remarcabila a produselor, sisteme de calitate si asistenta locala pentru clienti.

Ampla experienta obtinuta pe pietele internationale ne ofera posibilitatea de a pune in serviciul clientilor nostri know-how-ul necesar pentru crearea solutilor potrivite nevoilor individuale.

In Romania am lansat operatiunile in anul 2004, intr-o unitate de conversie a blocurilor de burete locata in Chisoda, jud. Timis. In 2009 am inaugurat cu succes productia in fabrica noastra din Ludus, jud. Mures, apoi incepand cu anul 2014 am lansat productia de saltele si perne marca ADORMO. Nevoile diversificate ale clientilor nostri si dedicarea noastra spre a satisface aceste nevoi si cerinte ne-a impus deschiderea unei locatii suplimentare de conversie in Baia Sprie, jud. Maramures. http://www.vitafoam.ro http://www.adormo.ro

Expirat
Sef schimb / Team leader in Chisoda TM  -  Vitafoam Romania SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles