Publicat 18 Nov 2019 | Expiră 19 Dec 2019

Sef Schimb Productie

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii medii sau superioare cu profil tehnic;
• Experientă in producţie (cunoştinte planificare producţie, ergonomia locului de muncă, coordonare echipă etc);
• Bune cunoştinte operare PC;
• Limba engleză şi sau germană – nivel mediu;
• Bune abilitaţi de comunicare, organizare şi planificare;
• Experienţă în conducere şi gestionarea conflictelor.

Descrierea jobului

• Asigură producţia în sectorul de lucru atribuit cu privire la numarul de piese cerut, calitatea cerută, termenele cerute, productivitatea cerută;
• Raportează în cadrul şedintelor de SFM (ShopFloor Management) indicatorii stabiliţi;
• Controlează prin sondaj respectarea procedurilor specifice (inclusiv aprobarea producţiei), a instrucţiunilor de lucru, de verificare şi instruire a muncitorilor;
• Verifică modalitatea de predare schimb;
• Se asigură că inventarul zilnic este verificat;
• Efectuează inventarul planificat al produselor semifinite/finite;
• Verifică zilnic situatia pieselor scanate;
• Coordonarea echipei: planifică necesarul de personal, planificarea de concedii;
• Pregăteşte şi participă activ la auditurile externe;
• Participă şi initiază activ îmbunataţirea proceselor din atelierul pe care îl conduce;
• Foloseşte eficient resursele (instalaţii, maşini, material, personal);
• Ia masuri pentru minimizarea rebuturilor şi reducerea remedierilor;
• Colaborează cu colegii din celelalte departamente.

Beneficii:
• Condiţii moderne de lucru;
• Oportunităţi de dezvoltare în carieră;
• Acces la traininguri şi programe de dezvoltare personală şi profesională.

JOYSONQUIN Automotive Systems Romania produce volane şi elemente ornamentale pentru bord, uşi şi consola centrală, bazându-se pe o tehnologie modernă şi pe diversitatea materialelor folosite: furnir nobil, piele, carbon şi material plastic. De peste 15 ani înfrumuseţăm autoturisme de lux precum Mercedes, Bentley, Audi, BMW, Porsche şi Volkswagen.

Calitatea produselor şi încrederea pe care ne-o acorda clienţii noştri sunt rezultate ale profesionalismului angajaţilor noştri. JOYSONQUIN Automotive Systems Romania face parte din grupul Joyson, cu locaţii în 5 tări (Germania, România, Polonia, China şi Mexic).

Compania are la Ghimbav 1400 de angajati şi este în continuă dezvoltare.

Expirat
Sef Schimb Productie  -  S.C. JOYSONQUIN Automotive Systems Romania S.R.L

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles