Șef Șantier constructii lucrări civile, Satu Mare

STRABAG SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Absolvent Studii superioare Construcții Civile industriale sau agricole, Constructii Hidrotehnice;
  • Minim 5 ani in lucrări edilitare sau Construcții civile;
  • Abilitati de coordonare si gestionare echipe de constructii, subantreprenori, relationare cu Diriginti santier, ISC, etc.;
  • Cunoștințe solide de legislație de construcții, executie lucrari edilitare, conducte, etc.;
  • Cunoștințe de coordonare contracte in domeniul Infrastructurii de mediu (apa uzata, apa potabila, etc);
  • Cunostinte de MS Office (Word, Excel);
  • Capacitate de analiză şi sinteză, spirit de echipa, abilitatea de a lua decizii, responsabilitate, comunicare excelenta oral si scris, flexibilitate si mobilitate;
  • Experienta in managementul resurselor umane;
  • Cunostinte de limba engleza la nivel cel putin mediu; limba romana – nativ / avansat;
  • Disponibilitate pentru deplasari; permis de conducere tip B (minim 5 ani).

Descrierea jobului

  • Scop: coordonare activități la șantierele companiei in judetul Satu Mare;
  • Conduce executia santierelor pentru care este responsabil;
  • Pregateste comenzile de materiale cu departamentul de aprovizionare;
  • Intocmeste Jurnale de lucru zilnice;
  • Urmareste executia lucrarilor conform graficului de executie, precum si graficul de forta de munca pentru saptamana care urmeaza;
  • Intocmeste si preda necesarul de utilaje;
  • Verifica si aproba pontajele facute de sefii de echipa din subordine;
  • Intocmeste situatiile de lucrari ale lunii precedente impreuna cu Departamentul specializat;
  • Intocmeste situatiile de lucrari suplimentare, daca este cazul, cu acordul factorilor implicati;
  • Intocmeste PVT, PVLA, PVFD si convoaca persoanele implicate in acestea conform pescriptiilor si reglementarilor in vigoare impreuna cu Departamentul de asigurarea calitatii;
  • Participa la inchiderile operationale pentru santierele din subordine.

Descrierea companiei

STRABAG

TEAMS WORK.

STRABAG SE is an European-based technology group for construction services, a leader in innovation and financial strength. Its services span all areas of the construction industry and cover the entire construction value chain – from design to planning, from construction to property and facility services, from operation all the way to demolition. STRABAG creates added value for its clients by its specialized entities integrating the most diverse services and assuming responsibility for them.

Publicat 22 oct. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos