Publicat 12 Apr 2021 | Reactualizat 03 Mai 2021 | Expiră 12 Mai 2021

Sef laborator etalonare

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 4 ani experiență în Specialisti / Tehnicieni, Inginerie, Controlul calitatii, Productie, Service / Reparatii

Candidatul ideal

Experienta in laboratoare acreditate RENAR. Experienta in laboratoare autorizate BRML . Experienta Sef laborator/responsabil etalonari, verificator metrolog. Experienta in sistemul de management conform SR EN ISO/CEI 17025:2018.

Descrierea jobului

Conducere laborator etalonari.
Implementează şi menţine standardele SR EN ISO/CEI 17025:2018 în laboratoarele de etalonări Sartorom Impex SRL.
Răspunde pentru verificarea tuturor documentelor interne şi externe conform standardului SR EN ISO/CEI 17025:2018 pentru Laboratorul de etalonări. Verificarea procedurilor specifice de etalonare, emise de către executanţii de etalonare.
Pregăteşte şi participă la auditurile interne, împreună cu responsabilul cu asigurarea calităţii. Pregăteşte şi participă la evaluările organismelor de acreditare. Instruieşte periodic personalul din cadrul laboratoarelor cu cerinţele standardelor de referinţă aplicabile în procesul de etalonare.
Caută scheme de intercomparare pe plan intern şi extern cu laboratoare acreditate pe domeniile relevante pentru Sartorom Impex SRL
Urmărirea permanentă a indicatorilor de performanţă ai laboratoarelor şi individuali ai subordonaţilor.
Realizarea de planuri de dezvoltare a laboratoarelor din subordine (de exemplu extinderea domeniilor acreditate, lărgirea schemei de personal, stabilirea necesarului de resurse materiale şi infrastructură pentru dezvoltare şi extindere etc.) şi punerea acestora în practică;
Consultarea Administratorului / Directorului General în toate aspectele legate de implementarea/respectarea SR EN ISO/CEI 17025:2018

Descrierea companiei

www.sartorom.ro

Sef laborator etalonare  -  Sartorom Impex Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles