Publicat 22 Ian 2021 | Reactualizat 19 Feb 2021 | Expiră 22 Feb 2021

Sef echipa Logistica

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Peste 3 ani experienta in Logistica Interna, Productie, preferabil intr-un rol de conducere a unei echipe;
  • Limba engleza la un nivel mediu;
  • Foarte organizat, atenție la detalii, capacitate de planificare;
  • Abilități excepționale de gestionare a timpului;
  • Abilități de comunicare și capacitatea de a acționa într-un mediu extrem de complex;
  • Cunoștințe MS Office sau programe similare;
  • Abilități percepționale bune și vedere în spațiu;

Descrierea jobului

  • Asigură eficient logistica internă a companiei și gestionarea depozitelor astfel încât:
  1. Materiile prime și piesele de schimb sunt descărcate, primite și livrate conform programului, procedurilor interne și conform cerințelor de producție și întreținere;
  2. Produsele primare și secundare sunt livrate conform cerințelor clienților și procedurilor interne;
  3. Deșeurile sunt stocate și îndepărtate din locatie, în conformitate cu toate reglementările interne;
  • Asigură o interacțiune si colaborare permanentă și eficientă cu liderii echipelor de producție pentru a fi informat permanent în ceea ce privește planificarea și cerințele din productie;
  • Organizeaza și distribuie munca pentru fiecare membru al echipei și supravegheaza indeplinirea sarcinilor;
  • Sprijină crearea și actualizarea procedurilor standard de operare și a altor documente legate de logistica internă a companiei;
  • Responsabil pentru utilizarea și gestionarea corectă a echipamentelor, materialelor și obiectivelor de inventar încredințate;
  • Verifica funcționarea corectă a echipamentelor și asigura luarea măsurilor pentru a le menține în stare bună;
  • Participa la programele de îmbunătățire continuă în ceea ce privește costurile, performanța, calitatea și securitatea muncii (îmbunătățirea KPI);

Clariant is a focused and innovative specialty chemical company based near Basel in Switzerland. Last year the company recorded CHF 6.6 billion in sales harnessing the talents of its 18 000 employees across 53 countries. Clariant’s portfolio is optimized for future growth, with a focus in four business areas: Care Chemicals, Catalysts, Natural Resources, and Plastics & Coatings.

We believe that our growth is all about our customers and their success. Investment in innovation capabilities and developing inspiring environments for courageous and determined minds are therefore key to reaching our goal. Join us and help create sustainable value through chemistry for customers all over the globe.

Expirat
Sef echipa Logistica  -  Clariant Products RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles