Publicat 20 Iun 2019 | Reactualizat 18 Iul 2019 | Expiră 20 Iul 2019

Sef depozit, gestionar depozit, manipulant marfa

10 posturi

Candidatul ideal

epiesa.ro isi extinde echipa!
Daca esti in cautarea unui job si vrei sa te alaturi echipei epiesa.ro aplica la noi pentru unul din posturile disponibile:

Sef depozit
- Studii medii/superioare;
- Experienta relevanta in gestionarea si coordonarea unui flux logistic (depozit, distributie);
- Excelenta capacitate de organizare si planificare
- Cunostinte pachet Office,
- Cunostinte de operare soft gestiune constituie un avantaj;
- Comunicativ, ambitios, dornic de afirmare;
- Abilitati de coordonare si motivare a unei echipe;
- Atestat de stivuitorist (constituie un avantaj, dar nu este obligatoriu).

Descrierea jobului
- Planifica, organizeaza, urmareste si controleaza activitatea depozitului;
- Asigura evidenta stocurilor si asigura eficienta desfasurarii activitatilor din depozit (descarcare, receptie, stocare, livrare);
- Elaboreaza si implementeaza solutii pentru problemele aparute in cadrul depozitului de care este responsabil;
- Se asigura ca modul de desfasurare a activitatii de inventariere respecta procedurile interne;
- Organizeaza si coordoneaza activitatile de transport (aprovizionare si livrare) pentru a inlatura sau minimiza intarzierile la livrare/ aprovizionare;
- Pastreaza permanent legatura cu celelalte departamente implicate, oferind consultanta si suport cu privire la aspecte specifice activitatii logistice, management al stocurilor, transport produse, etc;
- Coordoneaza activitatea echipei din cadrul depozitului.
Se ofera salariu fix foarte motivant + tichete de masa si prime de vechime, prime de sarbatori.

Gestionar marfa (pentru locatiile din Bucuresti, Ploiesti, Cluj- Napoca, Timisoara):
- responsabil, dinamic, serios;
- memorie buna, meticulos, muncitor, cinstit si cu capacitate buna de organizare;
- experienta anterioara in domeniul gestiunii de piese auto poate fi un avantaj;
- cunostinte de utilizare PC;
- fara antecedente;
- receptia cantitativa si calitativa a marfurilor pe baza documentelor contabile;
- asezarea marfurilor in depozit;
- eliberarea marfurilor din depozit pe baza documentelor justificative;
- responsabilitati legate de gestiunea depozitului, inventare periodice, receptie de marfa;
- mentinerea ordinii si curateniei in depozit.

Manipulant marfa

- Responsabil, comunicativ, cu spirit de echipa;
- Dispune de urmatoarele calitati: seriozitate, punctualitate, implicare, conditie fizica buna.

- Verificarea produselor conform facturilor;
- Ambalarea in mod corespunzator a coletelor;
- Participarea la operatiuni de incarcare/descarcare a marfii;
- Asezarea pe raft a produselor.

Beneficii
- Salariu atractiv, bonus de performanta
- Mediu de lucru placut si civilizat (hala noua, incalzire iarna si climatizare vara)
- Hala este situata in Str Drumul intre Tarlale nr 63, Sector 3, Bucuresti.
- Program: Luni - Vineri. Nu se lucreaza in week-end.

epiesa.ro este cel mai mare magazin online de piese si accesorii auto pentru orice tip de autoturism.
Euro Parts Distribution SRL comercializeaza prin intermediul site-ului epiesa.ro, piese auto multimarca inca din 2011. Cu o cifra de afaceri anuala de peste douazeci milioane de euro si clienti in toata tara, este lider de piata in Romania in comertul online de piese auto.

Pentru a afla cateva informatii generale despre compania noastra, va invitam sa vizitati site-ul www.epiesa.ro
CV-urile pot fi depuse si pe mail, la adresa: hr@epiesa.ro

Sef depozit, gestionar depozit, manipulant marfa  -  SC Euro Parts Distribution SRL