Publicat 06 Aug 2014 | Reactualizat 03 Sep 2014 | Expiră 07 Sep 2014

SEF DEPARTAMENT SECURITATE - ORADEA

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

BRICOSTORE ROMANIA recruteaza pentru magazinul din Oradea - SEF DEPARTAMENT SECURITATE.
Jobul se adreseaza candidatilor care intrunesc urmatoarele conditii:
• Studii superioare absolvite (diplomă de licenţă);
• Experienţă în cadrul structurilor de apărare - avantaj;
• Experienţa minim 2 ani pe un post similar - de preferat;
• Cunoştinţe limbi străine (franceză şi/sau engleză) la un nivel mediu-avansat;
• Cunostinte de operare PC (Office);
• Bune abilităţi de coordonare, planificare şi organizare;
• Capacitate de analiză şi luare rapidă a deciziilor;
• Persoană responsabilă care să de dovadă de integritate, stăpânire de sine, dinamism, spirit de observaţie şi lucru în echipă.

Descrierea jobului

Descrierea postului:
• Urmăreşte, din punct de vedere operaţional şi cotidian, siguranţa bunurilor şi persoanelor din magazin şi controlează aplicarea diferitelor proceduri în acest domeniu;
• Coordonează activitatea de securitate şi sănătate în muncă, curăţenie, managementul situaţiilor de urgenţă, inventarele în vederea reducerii riscurilor şi asigurării securităţii magazinului;
• Coordonează activităţile legate de respectarea prevederilor legislative în domeniile: Mediu, Metrologie, ISCIR, Sănătate şi Securitate în Muncă (SSM), Prevenirea şi Stingerea Incendiilor – Situaţii de Urgenţă (PSI – SU);
• Defineşte împreună cu Directorul de Magazin planuri de acţiune şi asigură punerea lor în aplicare în colaborare cu echipa de încadrare din magazin;

Oferta (bonusuri, beneficii):
- pregatire tehnică şi managerială;
- posibilităţi de dezvoltare a carierei în cadrul unei companii multinaţionale;

*Doar candidaţii care corespund profilului vor fi selectaţi şi invitaţi la interviu.

BRICOSTORE ROMANIA este un lant de magazine care se adreaza familiilor, amatorilor de decoratiuni interioare, pasionatilor gradinaritului, dar si firmelor profesioniste, punandu-le la dispozitie cele mai competitive preturi de pe piata romaneasca de constructii, amenajari si gradinarit. BRICOSTORE a aparut pe piata romaneasca in anul 2001. In prezent BRICOSTORE detine 4 magazine in Bucuresti si 11 in tara, in Brasov, Ploiesti, Constanta, Pitesti, Arad, Braila, Focsani, Suceava, Oradea, Calarasi si Drobeta Turnu Severin. BRICOSTORE ROMANIA de curand s-a alaturat grupului KINGFISHER. Fiind primul distribuitor european de produse de amenajare a locuintei si numarul 3 pe plan mondial, grupul Kingfisher detine 1 000 de magazine in 9 tari. Grupul are 80 000 de persoane angajate si intampina aproape 6 milioane de clienti in fiecare saptamana. Grupul detine firme recunoscute precum: Brico Dépôt in Franta si Spania; Castorama in Franta, Polonia si Rusia; B&Q in Marea Britanie si China; Screwfix in Marea Britanie.

Expirat
SEF DEPARTAMENT SECURITATE - ORADEA  -  SC BRICOSTORE ROMANIA SA