Publicat 24 Mai 2019 | Expiră 24 Iun 2019

Sef birou presa

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent sau student în anii terminali la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării, Facultatea de Științe Politice, Facultatea de Comunicare și Relații Publice.
- Experiența nu este obligatorie (constituie avantaj)
- Să aibă cunoștințe de operare a calculatorului și de utilizare a rețelelor de socializare

Descrierea jobului

- Redactarea și transmiterea de comunicate de presă
- Postarea pe rețelele de socializare și pe site-ul partidului (Platformă WordPress)
- Redactarea știrilor și a punctelor de vedere ale partidului

Beneficii:

- Salariu atractiv
- Program de lucru flexibil part-time/full-time
- Posibilitate de dezvoltare profesională și instruire

Partidul Puterii Umaniste (social-liberal) s-a născut din nevoia cetăţenilor României de a se regăsi, doctrinar şi organizatoric, într-o forţă politică puternică de centru, precum și din necesitatea reevaluării rolului individului în societate, precum şi a relaţiilor dintre acesta şi instituţiile statului.

Expirat
Sef birou presa  -  Partidul Puterii Umaniste (Social - Liberal)

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles