Publicat 11 Iun 2019 | Expiră 12 Iul 2019

Sef birou contabilitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta intr-o pozitie similara
  • Buna cunoastere a legislatiei si practicilor contabile si fiscale
  • Abilitati de leadership
  • Aptitudini de comunicare orală și scrisă
  • Aptitudini de previziune, organizare, decizie, coordonare, control
  • Atitudine pozitiva si proactiva
  • Membru CECCAR (un plus)

Descrierea jobului

  • Organizeaza activitatea departamentului Contabilitate - profil companie distributie ;
  • Verifică operațiunile contabile la nivel de companie si grup și se asigură că acestea sunt făcute la timp, cu acuratețe și cu respectarea legilor în vigoare, inclusiv calculul salarial;
  • Calculează, declară și achită taxele și impozitele datorate la bugetul statului, bugetul local și la alte bugete, după caz;intocmeste corect si la timp declaratiile necesare, potrivit legislatiei in vigoare.
  • Întocmește și verifică balanța lunară de verificare;
  • Întocmește pentru managementul companiei rapoarte de analiză legate de costuri, stocuri , impozite și taxe și alte rapoarte contabile la cerere;
  • Organizează inventarierea periodică a activelor societății în conformitate cu cerințele legale și politica internă a companiei;
  • Actualizează în permanență manualul de politici contabile, atât cu modificările legislative dar și cu modul de tratare a spețelor noi cu care se confruntă entitatea;
  • Participa activ in activitatile de control fiscal.
Beneficii:
  • Salariu fix corespunzator cu experienta 4.000 - 4.500 RON
  • Tichete de masa
  • Transport asigurat
  • Diferite bonificatii
  • Pariciparea la traininguri de profil

Day Jobs iti ofera locuri de munca in Romania si strainatate. Intra pe www.dayjobs.ro si aplica!
Day Jobs recrutare si selectie de personal optimizata pentru companii.
Day Jobs consiliere vocationala pentru candidati. 200 modele de CV-uri
Profesional Leasing va ofera serviciul de leasing de personal

Expirat
Sef birou contabilitate  -  PROFESIONAL LEASING