Publicat 17 Oct 2019 | Reactualizat 14 Nov 2019 | Expiră 16 Nov 2019

Sef atelier service - utilaje agricole, Drajna Noua

1 post

Candidatul ideal

- studii tehnice (mecanică, electromecanică, ...)
- experienţă în activităţi de reparaţii, întreţinere, mecanică auto (de preferat în domeniul utilajelor agricole sau de construcţii)
- cunoştinţe de mecanică hidraulică, circuite electrice, diagnoză computerizată
- experienţă în coordonarea unei echipe
- abilităţi de organizare, instruire, motivare a personalului din subordine
- cunoştinţe de operare pe calculator (inclusiv MS Office)
- cunoaşterea limbii engleze (termeni tehnici)
- abilităţi de comunicare cu clienţii
- disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona alocată

Descrierea jobului

Misiunea postului:
Conduce echipa de service a punctului de lucru în vederea asigurării unor servicii de calitate: reparaţii, lucrări de mentenanţă, puneri în funcţiune a utilajelor agricole comercializate de MEWI şi gestionează relaţia cu clienţii cu privire la serviciile efectuate.
Punctul de lucru este situat in Drajna Noua, jud. Calarasi

Principalele responsabilități:
Organizează şi planifică lucrarile de reparatii din zona alocata
Urmareste stadiul lucrarilor de reparatii sau puneri in functiune a utilajelor si intocmirea documentelor aferente
Asigura instruirea personalului din subordine
Ofera suport tehnicienilor din subordine
Asigură echipei resursele necesare: scule, echipamente, documentaţii tehnice, consumabile, ...
Gestionează relaţia cu clienţii:

  • Intocmeste si negociaza ofertele de reparaţii
  • Planifica si agrează cu aceştia lucrările de reparaţii
  • Informează clienţii cu privire la stadiul lucrărilor
  • Asigură încasarea în termenele agreate a contravalorii serviciilor prestate
Oferim:
- pachet salarial deosebit de atractiv
- bonusuri de performanţă
- cursuri de formare profesională în ţară şi străinătate
- mediu plăcut de lucru
- echipamente moderne pentru desfăşurarea activităţii

Persoanele interesate pot trimite aplicaţia şi la adresa de e-mail recrutare@mewi.ro.

Suntem o companie cu capital integral german, unul dintre principalii jucatori de pe piata utilajelor agricole. In 2016 am inregistrat o cifra de afaceri de peste 60 milioane de euro, pozitionandu-ne astfel pe locul I in Topul National al Firmelor, in grupa "Comert cu ridicata al masinilor agricole", categoria "Intreprinderi Mari". Anii 2017 si 2018 i-am incheiat cu o cifra de afaceri de peste 70 milioane de euro.

Crescând de la un an la altul, am dobândit aprecierea multor producători europeni renumiţi, devenind importator şi reprezentant pentru România a numeroase mărci recunoscute pe plan mondial. Pe lângă vânzarea de utilaje agricole, suntem cunoscuti pentru calitatea serviciilor de garanţie şi post-garanţie, furnizarea de piese de schimb originale şi asigurarea unui service complet.

În prezent, distribuim cele mai moderne tractoare şi utilaje agricole, fabricate de producători de top.

Pentru a afla mai multe despre noi, viziteaza-ne pe www.mewi.ro.

Sef atelier service - utilaje agricole, Drajna Noua  -  SC MEWI IMPORT-EXPORT AGRAR INDUSTRIETECHNIK SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles