Publicat 14 Mai 2019 | Reactualizat 15 Mai 2019 | Expiră 14 Iun 2019

Secretara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- disponibilitate imediată
- persoană responsabilă, cu bună capacitate de organizare și de comunicare
- studii medii/superioare
- limba engleză - nivel mediu
- minime cunoștințe juridice și de contabilitate
- cunoștințe de operare PC (MS Office: Word, Excel etc.)
- disponibilitate de a învăța lucruri noi și capacitate de a le implementa în activitatea la locul de muncă
- adaptabilitate la un mediu de lucru dinamic
- atenție la detalii
- spirit practic
- implicare în munca depusă
- simțul umorului
- spirit de echipă

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI

- gestionarea apelurilor telefonice, corespondenței electronice, interne, documentelor interne
- preluarea, înregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, îndosarierea și arhivarea corespondenței și a documentelor
- asigurarea transmiterii documentelor prin poștă, fax, e-mail
- elaborarea, redactarea, editarea documentelor
- întocmirea și gestionarea contractelor
- accesarea portalului instanțelor de judecată
- actualizarea bazei de date, centralizarea și structurarea informațiilor interne
- gestionarea agendei de ședinte și întâlniri
- menținerea legăturii cu membrii sindicatului și cu colaboratorii acestuia

BENEFICII

  • salariu atractiv
  • program flexibil
  • birou situat în zona centrală a Bucureștiului

1. Ce experiență aveți în domeniul secretariat?
2. Aveți minime cunoștințe juridice? (exp: nu întâmpinați greutate în a accesa și a înțelege informațiile ce se găsesc pe portalul instanțelor de judecată)
3. Începând cu ce dată sunteți disponibil/ă pentru angajare?

Sindicatul Național al Agenților de Poliție (S.N.A.P.) este o organizație sindicală din cadrul Ministerului Afacerilor Interne din România ce reprezintă interesele a aproximativ 10 000 de agenți de poliție la nivel național.

S.N.A.P. este un instrument juridic creat pentru apărarea drepturilor și promovarea intereselor profesionale, economice, sociale, culturale, sportive și de orice altă natură ale agenților de poliție din România, prevăzute în legislația națională, în tratatele, acordurile și convențiile internaționale la care România este parte, în contractele colective de muncă și în legislația muncii și a asigurărilor sociale. S.N.A.P. vegheză la respectarea drepturilor agenților de poliție în cadrul și în fața Ministerului Afacerilor Interne unde aceștia activează, în fața tuturor organelor administrației centrale și locale, ale instituțiilor de drept public sau privat și a tuturor entităților juridice și non-juridice, atât de pe teritoriul României cât și la nivel internațional.

Expirat
Secretara  -  SINDICATUL NATIONAL AL AGENTILOR DE POLITIE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles