Publicat 22 Mai 2017 | Reactualizat 19 Iun 2017 | Expiră 23 Iun 2017

Secretara Agentie

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent studii medii/Studii universitare
Cunostinte PC – mediu (Microsoft Office - Excel, Word, Power Point, Outlook)
Cunostinte minime de contabilitate
Limba engleza – mediu
Abilitati de comunicare

Descrierea jobului

Program de lucru : PART TIME - 4 ore/zi
Perioada determinata : 6 luni

  • Asigura interfata dintre colaboratorii din Forta de vanzari si departamentele din Sediul Central pentru buna desfasurare a activitatii de vanzari conform cerintelor companiei;
  • Asigura sprijin din punct de vedere administrativ;
  • Administreaza: sumele de plata catre clienti, cheltuielile agentiei,chitantierele agentiei si ordinele de plata pretiparite, materialele pentru instruirea desfasurata in agentie;
  • Inregistreaza cererile de asigurare primite de la colaboratori;
  • Actualizeaza baza de date a clientilor si consultantilor de asigurare;
  • Opereaza modificari de structura (transfer de portofoliu, trimiteri date personale colaboratori pe mail etc;

NN este o companie de asigurări și managementul investițiilor, activă în peste 18 țări, cu o puternică prezență în Europa și în Japonia.

Grupul NN, din România, include activitățile ING Asigurări de Viață și ING Pensii, companii lider pe piețele de profil, și ING Investment Management, numărul patru în topul companiilor de administrare a fondurilor mutuale din România.

Pentru noi, NN reprezintă un capitol nou și interesant în viața companiei, cu noi oportunități de dezvoltare. Promisiunea noastră este că vom continua să fim alături de clienții, angajatii si colaboratorii noștri, un partener apropiat și de încredere. Valorile noastre de bază sunt: ne pasă, suntem transparenți, ne dedicăm.

Valorile noastre sunt expresia lucrurilor noastre dragi, a ceea ce credem și a obiectivelor noastre. Ne unesc și ne inspiră. Și ne determină comportamentul zi de zi.

NN Romania in cifre:

2,2 milioane clienți unici de asigurări de viață, pensii obligatorii și pensii facultative Cote de piață septembrie 2014:

• Asigurări de Viață - 38%

• Pensii obligatorii (Pilonul 2) - 38% în funcție de active

• Pensii facultative (Pilonul 3) - 48,5 în funcție de active

Expirat
Secretara Agentie  -  NN Asigurari de Viata