Publicat 12 Iun 2019 | Reactualizat 12 Iul 2019 | Expiră 13 Iul 2019

Secretar Redactie - Editura Spandugino

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Minimum 2 ani experienta in cadrul unei edituri/publicatii;
  • Limba engleza (scris-vorbit), nivel avansat;
  • Limba franceza (scris-vorbit) constituie un avantaj;
  • O foarte buna cunoastere a regulilor gramaticii limbii romane si a normelor lingvistice si literare actuale;
  • Operare PC: Word, nivel avansat;
  • Preferabil absolvent al Facultatii de Limbi Straine, Litere, Filosofie, Comunicare si Relatii Publice;
  • Cultura generala solida si pasiune pentru lectura;
  • Abilitati de comunicare (scris si oral);
  • Atentie la detalii.

Descrierea jobului

  • deruleaza si administreaza activitatile legate de departamentul redactional;
  • asigura respectarea termenelor de predare-preluare a manuscriselor;
  • verifica, inregistreaza si arhiveaza documentele departamentelor publicatiei (redactional si comercial);
  • gestioneaza si completeaza continuu baza de date;
  • asigura coordonarea activitatii cu departamentele implicate in editarea publicatiei;
  • urmareste etapele elaborarii materialelor si respectarea termenelor de predare stabilite impreuna cu departamentul de productie;
  • asigura mentinerea unui standard ridicat cu privire la continutul si prezentarea materialelor redactate;
  • acorda asistenta si informatii clientilor publicatiei in masura competentei
Beneficii
  • Pachet salarial atractiv

Descrierea companiei

Cine suntem?
Editura Spandugino
, fondata in 2008, promoveaza un model cultural al calitatii. Ne-am propus sa acordam amploarea cuvenita institutiei mentoratului, a dialogului si a recuperarii memoriei. Cartile noastre se inscriu in sfera mai larga a stiintelor umaniste, un loc de seama fiind acordat teoriei literare, filosofiei culturii, psihologiei pozitive sau abordarilor interdisciplinare. In colectiile noastre se regasesc lucrarile unor autori de seama precum Virgil Nemoianu, Solomon Marcus, Sanda Golopenția, Mihai Nadin, Mihai Dinu, Mircea Anghelescu, Paul Ricoeur, Boris Cyrulnik.

Expirat
Secretar Redactie - Editura Spandugino  -  Editura Spandugino

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles