Sea Freight Operator (Bucuresti)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienţă de 1-3 ani în domeniul Transporturilor Maritime Containerizate;
Nivel avansat limba engleză;
Abilități de comunicare, flexibilitate, deschidere la sugestii, gândire pozitivă, spirit de echipă;
Cunostințe de operare PC;

Descrierea jobului

Negocierea cu transportatorii;
Întocmire / transmitere oferte de transport containerizat FCL import / export;
Întocmire / transmitere comenzi către furnizori sau către agenții;
Generarea documentatiei relevante de import/export;
Evidenţa dosarelor pentru fiecare transport în parte;
Urmărirea procesului de derulare a transportului;
Emiterea facturilor de transport;

Globelink International (Romania) SRL is part of CWT Globelink Group. CWT Globelink Group is one of the top five biggest NVOCC in the world. CWT Globelink is putting their latest foot print into Eastern Europe in Romania.The Company is now opening up the recruitments for expansion. When applying, please state the Job title you are applying for.

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022