Sales Support - Tartasesti, jud Dambovita

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Căutăm un asistent comercial competitiv pentru a ajuta clienții să identifice și să achiziționeze produsele dorite. Funcția de asistent comercial include si atributii privind vânzarea produselor noastre. Scopul este de a oferi servicii de înaltă clasă clienților și de a crește veniturile companiei prin maximizarea vânzărilor.

Responsabilități:

• Asigurarea unui nivel ridicat de satisfacție a clienților, printr-un serviciu excelent de vânzări
• Determinarea nevoilor și dorințelor clienților
• Recomandarea articolelor care corespund nevoilor clienților
• Cunostinte actualizate privind informațiile despre produs
• Descrierea cu acuratete a caracteristicilor și beneficiilor produselor
• Respectarea tuturor politicilor și procedurilor companiei
• Urmărirea satisfacției clienților după efectuarea vânzării și informarea echipei de vânzări cu privire la rezultate
• Efectueaza analize ale produselor concurente si pregateste rapoarte cu concluziile analizelor
• Efectueaza si actualizeaza situatiile privind incasarile de la clienti

Cerințe:

• Experiență de lucru în vânzări
• Înțelegerea principiilor de bază ale vânzarii și a practicilor de servicii pentru clienți
• Cunoașterea bună a limbii engleze
• Abilități solide de comunicare
• Orientarea către clienți
• Personalitate prietenoasă

Beneficii:
  • Traininguri pentru dezvoltarea profesionala
  • Abonament la clinica medicala
  • Asigurarea / Decontarea transportului
  • Tichete de masa pentru fiecare zi prezenta la serviciu
  • Cadouri de Craciun si de Paste
Publicat 5 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022