de ani Fără Frică...

Publicat 23 Mai 2007 | Reactualizat 03 Iun 2007 | Expiră 23 Iun 2007

Sales Support MITSUBISHI FUSO (Canter)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunoştinţe cerute:
Studii superioare economice şi/ sau tehnice
Operare PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
Limbi străine: engleză foarte bine (cunoştinţe de limba germană constituie avantaj)
Permis de conducere: categoria B (cat. C constituie un avantaj)
Experienţă cerută:
Minim 2 ani experienţă într-o poziţie similară obligatoriu in industria auto
Competenţe cerute:
Orientat spre rezultate, spre acţtiune
Flexibil, deschis, doritor să înveţe, adaptabil
Capabil să lucreze independent şi autonom
Abilităţi de comunicare şi interpersonale
Abilităţi de control, planificare
Abilităţi de negociere
Gândire analitică

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
Urmăreşte ndeplinirea obiectivelor de vnzări, cantitative si calitative stabilite mpreună cu reţeaua de dealeri Mitsubishi Fuso n Romnia, cuantificnd livrări, contracte, volume de stoc, maşini demo
Asigură existenţa şi distribuirea n reţea a literaturii necesare procesului de vnzare – livrare (pliante, manuale de exploatare, oferte tip, foi de calcul)
Organizează programele de training pentru personalul de vnzări, efectuează personal programe de prezentare a noilor produse precum şi a competiţiei
Implementează programele de vnzări şi marketing la nivelul reţelei de dealeri
Acorda suport partenerilor pentru organizarea evenimentelor locale şi naţionale de Marketing
Participă la stabilirea obiectivelor pentru reţea
Centralizează rapoartele de vnzări din ntreaga reţea
Sprijină procesele de vnzare care implică funcţia de retail n cadrul companiei (contact direct cu clienţii, redirecţionare clienţi către reţea de dealeri)
Monitorizează permanent activităţiile competiţiei din perspectiva evoluţiei preţurilor (campanii promoţionale, discounturi etc.) şi efectuează comparaţii de preţ
Concepe un mod de calcul pt determinarea preţului de listă, şi a preţurilor din campaniile promoţionale
Urmăreşte evoluţia marjei brute/ costurile directe şi a preţului de vnzare către dealeri
Pregăteşte toate materiale ref la piaţă şi efectuează analizele de piaţă locală şi naţională
Raportează săptămnal/ lunar situaţia intrărilor, livrărilor, stocului şi profitului, sefului de produs şi dep. Financiar/ Contabilitate / Administrativ si conducerii DaimlerChrysler Automotive Romania SRL
Este responsabil de ntocmirea la termen a rapoartelor de planificare către conducere (wholesale-retail-report, OP, etc.) şi de calitatea datelor introduse
Transmite către conducere materialele necesare (calculaţii preţ, comparaţii preţ, specificaţii) pentru obţinerea unui discount suplimentar (n cazul flotelor sau repoziţionarilor de preţ)

DaimlerChrysler a fost înfiinţată în noiembrie 1998 prin fuzionarea Daimler-Benz AG şi Chrysler Corporation. Grupul are o tradiţie de mai bine de 100 de ani în industria auto, ani care au fost marcaţi de realizări extraordinare şi de numeroase invenţii. Astăzi, DaimlerChrysler este unul din cei mai mari constructori de autoturisme de lux, SUV-uri, minivan-uri şi pickup-uri, precum şi cel mai mare constructor de autovehicule comerciale din lume.
În România, DaimlerChrysler Automotive România SRL a preluat începând cu 1 ianuarie 2007 activitatea de import, marketing şi vânzări pentru mărcile Mercedes-Benz, smart, Chrysler, Jeep, Dodge şi Mitsubishi Fuso.

Expirat
Sales Support MITSUBISHI FUSO (Canter)  -  SC DAIMLERCHRYSLER AUTOMOTIVE ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles