Publicat 11 Ian 2017 | Reactualizat 18 Ian 2017 | Expiră 11 Feb 2017

SALES REPRESENTATIVE

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Constructii / Instalatii, Inginerie, Merchandising / Promoteri, Specialisti / Tehnicieni, Vanzari

Candidatul ideal

Aveti o atitudine constructiva orientata spre rezultate, un caracter persuasiv, sunteti optimist si doriti sa va puneti in valoare calitatile in cadrul unui colectiv care crede in ce face? In acest caz, va cautam pentru un job incitant.
Cerinte:
*experienta in vanzarea consultativa, intelegerea procesluui de vanzare, avantaj experienta materiale constructii, produse tehnice care se adreseaza mediului industrial.
*studii superioare tehnice, de preferinta constructii;
*carnet conducere categoria B
*bune abilitati de comunicare si negociere;
*atitudine proactiva, spirit de echipa, capacitate de organizare buna, orientare spre rezultate;
*capacitate de adaptare si invatare;
*disponibilitate pentru deplasari;
*limba engleza, nivel mediu/avansat.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
*identifica oportunitatile de vanzare pentru produsele diviziei MAKROPLAST. Pentru mai multe detalii privind caracteristicile produselor, accesati pagina https://www.makroplast.ro;
*stabileste si dezvolta relatii comerciale cu toate tipurile de clienti;
*consiliaza clientii B2B in alegerea solutiilor tehnice optime;
*realizeaza ofertele, incheie contractele cu clientii si urmareste derularea acestora;
*planifica si prioritizeaza activitatea de vanzari in zona arondata;
*comunica si promoveaza produsele vizate in piata (catre birourile de arhitectura, antreprenori in constructii, instalatori specializati, etc.);
*colecteaza date de piata si intocmeste rapoarte in acest sens;
*colaboreaza cu echipa de vanzatori regionali ai Aluterm Group.
Oferta (bonusuri, beneficii):
*oportunitatea de a lucra intr-o companie dinamica, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala continua (Aluterm Group este certificata ISO 9001:1008; ISO14001:2004; BS OHSAS18001:2007);
*salariu motivant (salariu fix si bonusuri din vanzari, in functie de realizari);
*masina, laptop si telefon de serviciu.

Siatec, Makroplast si Parkomatic sunt cele trei divizii Aluterm Group prin care siguranta, confortul, economia si tehnica de ultima ora stau la dispozitia clientilor prin gamele de sisteme complete pentru intrari automate, placi de policarbonat, trape de fum si ventilatie, luminatoare, copertine si echipamente complexe pentru parcari automate (accesati: www.siatec.ro; www.makroplast.ro; www.parkomatic.ro). Avem o experienta de 20 de ani in domeniu, credem in solutiile de calitate si de aceea colaboram doar cu furnizori europeni de renume.
MAKROPLAST este divizia Aluterm Group care ofera solutii, produse de calitate si experienta in domeniul acoperirilor usoare si inchiderilor cu placi de policarbonat. In gama de produse intra si sistemele modulare pt pereti si acoperis, trapele de fum, copertine, luminatoare. Pt mai multe detalii pe www.makroplast.ro

SALES REPRESENTATIVE  -  ALUTERM GROUP

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă