Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Sales Representative

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in vanzari minim 5 ani (experienta in domeniul vanzarii de evenimente este un real avantaj)
Gestionarea procesului de vanzare, de la research, prima abordare, online sau face-2-face, e-mail, follow-up, negociere, up sale, cross sale, close deal, statistica, raport si comunicare in echipa (responsabilitati principale)
Abilitati Social Media - Facebook, LinkedIn, Instagram (responsabilitati secundare)
Training in domeniile Vanzari, Negociere, Customer-Service - constituie un avantaj
Persoana responsabila, descurcareata si ferma, initiativa personala va fi remarcata

Capacitate organizatorica si atentie la detalii
Cauta un loc de munca stabil, in care sa creasca, sa se perfectioneze si sa dobandeasca noi abilitati
Are disponibilitate pentru deplasari interne si internationale
Cunostinte medii de limba engleza scris/citit.
Cunostinte de IT, design (Corel, Photoshop etc.) reprezinta un real avantaj
Carnet de conducere categoria B

Beneficii:
Laptop, autoturim pentru deplasari, telefon mobil
Salariu fix + target comisionat + bonuri de masa
Mediu de lucru modern, dinamic si …amuzant
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca
Program de lucru: L-V 8h (plus pauza de masa) – flexibilitate in functie de participarea la evenimente organizate de companie.

Descrierea jobului

Este responsabil cu dezvoltarea portofoliul actual de clienti al companiei;
Construieste relatii puternice cu potentialii clienti in vederea vanzarii serviciilor companiei si a cresterii satisfactiei clientului;
Monitorizeaza activitatea competitiei si tendintele pietei, se asigura ca solutiile oferite clientilor sunt potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa si proactiva;
Se asigura in permanenta ca stie si intelege nevoile de comunicatii si de afaceri ale clientilor;
Asigura dezvoltarea celor mai bune solutii pentru clienti prin coordonarea eficienta a resurselor interne;
Cunoasterea excelenta a serviciilor companiei, business management, propunerilor financiare etc.
Propune si implementeaza strategii de vanzari aferente ariei desemnate

De mai bine de 10 ani, noi cei de la Purple Business Partners oferim servicii de marketing si management de evenimente (proiecte de imagine, productie evenimente divertisment pentru copii/parinti, expozitii tematice, design interior etc.) pentru companiile multinationale la nivel local si international. Portofoliul Purple BP detine peste 50 de centre comerciale europene si nu numai.

Expirat
Sales Representative  -  SC PURPLE BUSINESS PARTNERS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles