Publicat 25 Ian 2018 | Expiră 25 Feb 2018

Sales Representative Orange Store/ Orange Smart Store

6 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal prezinta aptitudini de organizare, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
- intampina clientii si le prezinta varietatea si calitatea produselor si serviciilor oferite de companie;
- furnizeaza informatii despre produsele si serviciile companiei – legate de caracteristicile tehnice, metodele de instalare si folosinta, garantie etc.;
- ajuta si convinge clientii sa achizitioneze produsele companiei; asigura o ambalare corespunzatoare a produselor vandute, urmand regulile companiei;
- pregateste corect si complet documentele necesare in vederea vanzarii produselor, in conformitate cu prevederile legale si regulile companiei (factura fiscala, bon fiscal, chitanta fiscala, certificat de garantie, contracte etc.);
- administrarea corecta si riguroasa a numerarului incasat in magazin si depunerea zilnica la banca
- verificarea incasarilor zilnice cu rapoartele de vanzari;
- emiterea corecta a documentelor de plata, in conformitate cu legea (bon fiscal, factura atunci cand clientul solicita) si arhivarea corespunzatoare a duplicatelor;
- inregistrarea corecta si la timp in sistemul informatic a tuturor operatiunilor de vanzare ale magazinului
- pregateste documentele necesare (foi de varsamant, foi de transport) pentru depunerea banilor la banca sau la transportatorul de valori;
- ia parte la inventarele efectuate in magazin si semneaza de participare in documentele care certifica efectuarea inventarelor si rezultatele inventarierii (proces verbal de inventar) conform procedurilor de inventariere;
aprovizioneaza si aranjeaza produsele pe rafturi – de cate ori este necesar – in conformitate cu politica de mercantizare a companiei; verifica si modifica daca este necesar, preturile produselor asa cum indica compania prin persoanele responsabile;
- este responsabil de curatarea si pastrarea rafturilor in perfecta ordine;
- este responsabil de pastrarea magazinului la cele mai inalte standarde in ceea ce priveste atitudinea fata de client, tinuta personala, curatenia magazinului;
- inregistreaza plangerile clientilor, iar daca nu le poate solutiona, le directioneaza catre seful ierarhic superior;asimileaza permanent noi cunostinte referitoare la produsele si serviciile companiei luand parte la programele de training si dezvoltare organizate de companie;
- este responsabil, impreuna cu ceilalti membri din echipa magazinului, de valorile, bunurile si stocurile din magazin.

BENEFICII:
- contract de munca pe perioada nedeterminanta
- bonusuri in functie de performanta
- mediu de lucru tanar si competitiv

Studii si experienta in munca:
- studiile medii finalizate
- preferabil 1 an experienta intr-un rol similar;
- bune cunostinte operare calculator (Word, Excel, navigare internet).
- cunostinte de baza de utilizare case de marcat electronice

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
- Orientare către client;
- Initiativă;
- Soluţionarea problemelor;
- Muncă în echipă.

S.C. Cellular One S.R.L. a fost infiintata in anul 2002 si obiectul de activitate il constituie comertul si serviciile de telefonie mobila.

Am intrat pe piata online dupa o activitate in comertul si serviciile de telefonie mobila de peste cincisprezece ani, timp in care am dezvoltat o retea de peste treizeci de magazine în judetele: Botosani, Bacau, Braila, Constanta, Galati, Prahova, Suceava, Iasi, Ialomita, Tulcea, Vaslui, Vrancea si municipiul Bucuresti.

Inca de la inceput Cellular One a colaborat cu Orange Romania in calitate de parteneri. De-a lungul timpului compania s-a dezvoltat intr-un ritm alert si continua in aceasta directie, dovada fiind numarul mare de puncte de lucru in toata tara.

Cu o echipa de profesionisti dedicata, CellularOne a devenit rapid un reper de succes crescand ca notorietate si oferind consumatorilor servicii de calitate in domeniul IT&C, reprezentand la nivel national unul dintre principalii jucatori pe piata de telefonie mobila si accesorii.

De mai bine de un deceniu alaturi de dumneavoastra, suntem aici pentru a va oferi servicii de calitate, produse exceptionale si accesibile.

Expirat
Sales Representative Orange Store/ Orange Smart Store  -  Cellular One

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles