Sales Representative Chemical Products

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Descrierea jobului

Adecco Permanent Placement is looking for its client, a company from Chemical Industry, a Sales Representative Chemical Products

Responsibilities:

University degree in, Chemistry field will be an advantage;
2 years experience in B2B sales; Experience in the chemical field (cosmetics detergents producers) is a plus;
Driving license category B;
Computer and software knowledge;
Ready to travel without any obstacle;
Medium English Level;
Fast learning and self-initiative;

Candidate Profile:
Reporting to Sales Manager of Department.
Executing sales of the company’s products. within the territory of Romania and neighboring countries.
Managing all steps from order till delivery of products to customers;
Visiting customers and supporting them after the sales;
Identifies new possibilities for exploiting the profile market;
Creating sales reports;
Performing sales targets;
Cooperate with other internal departments when necessary;
Communicating and managing common projects with the Employer’s Headquarter in Turkey.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos