SALES & MEDICAL REPRESENTATIVE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Cunoasterea pietei farmaceutice si experienta anterioara in aceasta piata;
- Disponibilitate pentru un post cu activitate de teren, dinamica;
- Studii superioare (preferabil in domeniile: farmacie, medicina, biologie, etc);
- Excelente abilitati de comunicare si relationare;
- Buna orientare catre client;
- Abilitati inalte de promovare si vanzare;
- Buna capacitate de organizare si planificare;
- Orientare catre obtinerea de rezultate;
- Atitudine proactiva, entuziasm, motivatie inalta;
- Dinamism, seriozitate, implicare;
- Cunostinte de limba engleza, nivel mediu;
- Cunostinte operare PC, nivel mediu;
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Obiectivul postului :
Dezvoltarea afacerii companiei prin dezvoltarea portofoliului de clienti ai companiei si realizarea în aria repartizată a volumelor de vânzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, asezarea produselor la raft şi transmiterea comenzilor catre distribuitorii parteneri.
Responsabilitati principale:
- Construieşte (Identificarea de noi clienti potentiali pe piata) şi menţine baza de clienţi (FARMACII,MEDICI si magazine bio/naturiste) în secţiunea pe care o administrează;
- Vizitează zilnic numărul de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie;
- Promovarea in mod etic a produselor companiei respectand strategia si politica companiei, conform obiectivelor de volum /an/lună/zi;
- Administrarea eficienta a zonei alocate in vederea indeplinirii obiectivelor de vanzari;
- Realizarea planului de vanzari stabilit de seful ierarhic superior;
- Participarea la evenimente: conferinte, simpozioane, mese rotunde etc;
- Raportarea activitatii proprii, precum si a unor informatii despre produse concurente si transmiterea acestora catre managerul direct.

SC NATURA ECOPHARM - companie importatoare si distribuitoare de produse cosmetice naturale si bio, ce opereaza pe piata farma din Romania, reprezentantul oficial al brand-urilor Weleda si Bach Flower Remedies in Romania.
Publicat 2 iul. 2021 Reactualizat 1 aug. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos