Publicat 04 Aug 2020 | Reactualizat 01 Sep 2020 | Expiră 04 Sep 2020

SALES MANAGER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru ca, anul 2019 a fost un an fantastic atat pentru membrii echipei cat si pentru DEEP SERV, vrem ca anul 2020 sa fie, cel putin, de doua ori mai bun. De aceea, avem nevoie de forte noi si proaspete, respectiv un SALES MANAGER, care sa-si ajute echipa si pe compania DEEP SERV sa-si indeplineasca viziunea/misiunea si sa creasca sustenabil si predictibil.

De ce sa aplici la acest job?
Deep Serv este model de companie pentru care calitatea reprezinta singura moneda de schimb, ceea ce iti ofera o reputatie excelenta in piata;
Deep Serv este o companie care se preocupa permanent de dezvoltarea personala a angajatilor prin programe interne si externalizate catre companii de profil;
Ai toata logistica asigurata pentru a face performanta: portofoliu de servicii diversificat, departament Back-office si tehnic de suport, trainig-uri internationale si la furnizori, etc.;
Ai sistemele informatice necesare pentru a lucra eficient de la distanta (REMOTE).

Descrierea jobului

Aplica la acest job doar DACA:
Ai experienta dе minimum 5 ani in vanzari de produse sau servicii B2B (experienta in servicii integrate constituie un avantaj, dar nu este un criteriu eliminatoriu);
Ai un plan de cariera si esti preocupat de dezvoltare personala si profesionala;
Ai excelente abilitati de mentor si coach;
Ai excelente aptitudini de comunicare, relationare, lucru in echipa, adaptare, etc;
Ai o perspectiva asupra managementului ca fiind un rol de suport pentru echipa;
Ai aptitudini ridicate de analiza si sinteza a informatiilor;
Ai aptituduni ridicate de organizare si planificare a activitatilor profesionale;
Ai disponibilitate de deplasare de aproximativ 70-80% din timpul de lucru;
Ai experienta in coordonarea echipelor de minimum 5 ani;
Ai cunostinte avansate de utilizare a limbii engleze (constituie un avantaj, dar nu este un criteriu eliminatoriu);
Ai studii superioare finalizate (domeniul tehnic/management, etc);
Esti extrovertit si comunicativ. Nu intrebi si nu comunici, nu vom sti ca trebuie sa te ajutam;
Esti descurcaret, persistent si consecvent. Cand vei intampina o situatie de rezolvat sa nu te opreasti pana nu gasesti solutia...orice problema are minim 2 solutii;
Esti optimist si entuziast pentru ca una dintre regulile companiei este..”zambetul”;J
Esti dispus sa porti tinuta office/smart casual zilnic – da, imaginea ta transmite imaginea companiei;
Esti dispus sa raspunzi la telefon si in afara orelor de program (cand este cazul);
Esti o persoana influenta si iti faci usor relatii profesionale si personale;
Esti cunoscut de cei din jur ca fiind capabil sa vinzi orice atata timp cat esti convins de calitatea produselor;
Daca delegatiile in tara reprezinta un mare motivator pentru saptamana ta de lucru.

Cum va arata o luna de munca:
Lunar activitatea ta va presupune dezvoltarea zonei alocate: cu 80% din timpul de munca destinat delegatiilor in zona alocata si 20% din timpul de munca destinat activitatilor de birou si back-office;
Prima luna de аctivitatе o vei petrece integral la sediul central unde vei parcurge planul de inductie, vei cunoaste si lucra cu colegii din back-office (suport), cu cei din echipa tehnica si operationala astfel incat sa intelegi modul in care te vor ajuta in procesul de vanzare si cum sunt livrate serviciile clientilor nostri;
Vei participa la sedintele de echipa si de management (zilnic/lunar/trimestrial) si iti vei urmari obiectivele de vanzare astfel incat sa poti oferi un feedback detaliat despre atingerea targetelor;
Vei gestiona intregul proces de vanzare, de la identificarea potentialilor parteneri la contactarea si vizitarea lor, urmarind lunar planul de crestere al zonei;Responsabilitati generale:
Viziune globala asupra pietelor, principalilor actori si mecanismelor de piata;
Coordoneaza si motiveaza echipa de vanzari in vederea atingerii obiectivelor cantitative si calitative;
Asigura managementul strategic si operational al agentilor de vanzari si managerilor operationali: ofertare, derulare contracte, gestionare stocuri, recuperare creante, etc;
Propune si implementeaza planul de lucru pentru actiunile de marketing (Field Days, simpozioane, expozitii/targuri, testari, sampling) lucrand impreuna cu intreaga echipa;
Analizeaza si monitorizeaza piata si competitori directi (preturi, rezultate de vanzari, etc);
Gestioneaza bugetul aferent departamentului de vanzari;
Participa la recrutarea, inductia, evaluarea membrilor echipei de vanzari;
Colaboreaza cu departamentul marketing, logistica, financiar si resurse umane pe activitati specifice;
Pastreaza confidentialitatea informatiilor si a documentelor legate de organizatie;
Realizeaza situatii centralizate privind activitatile desfasurate si le raporteaza Directorului General.

Descrierea companiei

Detalii companie si job:
Calitatea nu este intamplatoare, este intotdeauna rezultatul unui efort de inteligenta” este motto-ul dupa care ne ghidam.
Compania DEEP SERV este o importanta companie de servicii integrate la nivel national (INTEGRATED FACILITY SERVICES), cu peste 1.000 de angajati la nivel national, cu un portofoliu de clienti multinationali si nationali, cu un portofoliu de servicii diversificat care acopera toate nevoile clientilor nostri, cu o vechime in piata de peste 20 de ani si cu o strategie de dezvoltare bazata pe resursa umana;
Filosofia companiei pune accent pe resursa umana pe care o considera una dintre cele mai importante resurse a unei companii de succes;
Compania DEEP SERV in ultimii 20 de ani a construit un brand ale carui sinonime sunt calitatea, disponibilitatea si profesionalismul cu care ne tratam fiecare client;
Obiectivul principal al acestui rol este de a dezvolta cota de piata in zona Bucuresti/Ilfov si la nivel national;
Viitorul nostru coleg va raspunde Managerului General al companiei;
Tipul de clienti cu care noi interactionam si vei interactiona sunt 80% companii mijlocii si mari din toate domeniile de activitate(financiar-bancar, centre comerciale, industrial, logistic, office, etc).

De cand avem nevoie:
Cat mai repede. Am dori chiar din 15 Septembrie sau cel tarziu din 1 Octombrie.
Daca ai citit acest anunt, daca te entuziasmeaza ideea de a lucra “altfel” alaturi de o echipa “altfel” si te potrivesti perfect cu descrierea de mai sus, trimite-ne un mail cu CV-ul tau la adresa [email protected] si scrie in mail si raspunsul tau la urmatoarea intrebare: De ce vrei acest loc de munca?
P.S.: Da, te rog, un SHARE/DISTRIBUIE pentru ca poate ai un prieten care sa fie in cautarea unui loc de munca.
Multumim pentru amabilitate!

Expirat
SALES MANAGER  -  S.C.DEEP SERV 2000 S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles