Publicat 03 Feb 2021 | Reactualizat 27 Feb 2021 | Expiră 05 Mar 2021

Sales Manager - Vanzari software si dispozitive electronice

1 post

Candidatul ideal

· Absolvent facultate sau inca in curs de finalizare Master/MBA; Se acorda un plus pentru absolventii de ASE sau Politehnica.
· Nu conteaza daca nu ai experienta de vanzari, o poti dobandi la noi daca iti place si stii sa comunici cu oamenii.
· Viteza mare de utlizare Excel/Word, Internet este obligatorie.
· Capabil sa sustina prezentari ale solutiilor software catre clienti - abilitatile de comunicare sunt foarte importante.
· Minim 1 an experienta de condus auto si disponibilitate de condus masina inclusiv in delegatii in tara, cand este nevoie.
· Media de bacalaureat > 9

Descrierea jobului

Ce iti oferim:

Masina de serviciu + laptop + telefon mobil
Pachet salarial foarte atractiv
Acordarea unor bonusuri care recompensează performanța individuală și pe cea de echipă;
Susținere și promovare în carieră

Responsabilitati:

Contactezi clienti potentiali si raspunzi cererilor venite din partea acestora
Prezinti detaliat produsele/serviciile noastre clientilor, in general solutiile software.
Negociezi contracte cu clientii
Atributii post vanzari (after-sales) - discuti regulat cu clientii, le identifici problemele si nevoile de dezvoltare software si incerci sa le oferi solutii
Training periodic cu utilizatorii aplicatiilor software.
Construiesti relații durabile cu clienții

Creasoft ITSRL (www.creasoft.ro) este partener ORANGE Romania pe solutii de telemetrie tip B2B. Suntem cel mai mare producator si furnizor de solutii profesionale de pontaj din Romania dar si de solutii de monitorizare si control de la distanta de vending machines. Proiectam si producem software si hardware dedicat produselor noastre complexe. Principalele produse: solutii de telemetrie si monitorizare active, pontaj electronic, control acces, yale hoteliere inteligente cu control de la distanta.

Sales Manager - Vanzari software si dispozitive electronice  -  CREASOFT IT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles