Publicat 23 Iun 2021 | Reactualizat 21 Iul 2021 | Expiră 24 Iul 2021

Sales Manager Smart Mobility (București/Cluj)

2 posturi
Expirat
Cunoștințe și abilități necesare:

	Studii superioare (Electronică, Electrică, Automatizări);
	Experiență de minimum 2 ani în vânzări consultative/b2b;
	Abilități de comunicare și negociere;
	Abilități de muncă în echipă;
	Foarte bune abilități de organizare și planificare;
	Capacitate de a acumula, interpreta și transmite date tehnice;
	Cunoștințe de limba engleză;
	Cunoștințe de operare PC (pachetul Microsoft Office);
	Permis de conducere categoria B;
	Disponibilitate pentru deplasări pe aria de responsabilitate (cca 80% din timp);
	Cunoașterea pieței de vânzare de soluții în domeniul construcțiilor.
 Responsabilitățile jobului:

	Prezentarea și promovarea produselor comercializate în conformitate cu standardele și politica comercială a companiei;
	Identificarea de noi clienți în vederea lărgirii portofoliului;
	Menţinerea şi dezvoltarea relaţiei cu clienţii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
	Prospectarea pieței de profil din zona alocată atât din perspectiva potențialilor clienți cât și din perspectiva concurenței;
	Prezentarea și realizarea ofertelor în concordanță cu nevoile clienților;
	Încheierea contractelor respectând politica de vânzare a firmei;
	Realizarea obiectivelor lunare, trimestriale și anuale de vânzări;
	Completarea raportului de activitate;
	Participarea la realizarea strategiei de creştere a vânzărilor;
	Urmărirea bunei derulări a contractelor până la încasare;
	Planificarea programului de vizite la clienți;
	Propunerea de oportunități de dezvoltare a zonei de activități.

Ce oferim?

	Bonus în funcție de rezultate;
	Training tehnic intern sau la producător;
	Laptop, telefon, mașină.
 KADRA oferă, prin intermediul partenerilor săi naționali și internaționali și a echipei de specialiști, soluții integrate inovator, într-o lume aflată în continuă dezvoltare. Provocarea noastră este aceea de a oferi beneficiarilor soluții tehnice de construcție și management al căilor de acces. Cu orientare clară spre rezultate optime, KADRA înseamnă soluții integrate pentru sporirea confortului și a sentimentului de siguranță.Soluțiile KADRA se clasifică în trei linii de business:

	Trape de fum, luminatoare, policarbonat
	Acces automat – uși, porți, ferestre
	Sisteme de management al parcărilor
Expirat
Sales Manager Smart Mobility (București/Cluj)  -  KADRA TECH S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles