Sales Manager / Asistent Manager Hotel in Predeal

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Activitatea se va desfasura in hotelul din locatia Predeal

Cerinte:
  • Ai o experienta dovedita in marketing - vanzari, domeniul hotelier, de 1-2 ani.
  • Detii bune cunostinte de operare PC (Microsoft Office, Internet)
  • Vorbesti fluent engleza
  • Ai cunostinte solide si actuale despre industria ospitalitatii si piata locala.
  • Ai bune abilitati de comunicare si prezentare
  • Esti un bun negociator si ai abilitati de up-selling cat si un bun conducator de echipa
  • Esti proactiv(a), perseverent(a), capabil(a) sa gasesti solutii, creativ(a), cu initiativă, spontan(a), energic(a),
  • Esti capabil(a) sa te adaptezi rapid, ai charisma, simţul umorului, disponibilitatea si capacitatea de a aborda persoane necunoscute
  • Ai domiciliul stabil in Predeal

Descrierea jobului

  • Formularea si dezvoltarea startegiei de marketing si vanzari a companiei pentru serviciile/produsele hoteliere
  • Prospectarea pietii, identificarea unor noi oportunitati de vanzare si a clientilor noi.
  • Identificarea si implementarea unor masuri eficiente de crestere a veniturilor
  • Formularea, dezvoltarea si implementarea campaniilor de promotii si publicitate
  • Dezvoltarea si mentinerea categoriilor de produse, conceperea unor oferte atractive
  • Participarea la actiunile de promovare organizate pe plan local, national si international conform programului de vanzari
  • Gestionarea si imbunatatirea portofoliului de clienti, prin vizite la acestia si promovarea/prezentarea in cadrul intalnirilor a serviciilor/produselor hoteliere
  • Negocierea, incheierea si urmarirea contractelor de colaborare cu clientii hotelului
  • Stabilirea unor parteneriate strategice cu clientii si evaluarea gradului lor de satisfactie
  • Indeplinirea targetului stabilit prin politica tarifara
  • Gestionarea platformelor de vanzare online
  • Realizarea analizelor si rapoartelor periodice de activitate/vanzari.

Descrierea companiei

Lant hotelier romanesc cu mai multe locatii in tara.
Publicat 20 oct. 2021 Reactualizat 17 nov. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos