de ani Fără Frică...

Publicat 16 Oct 2019 | Reactualizat 07 Nov 2019 | Expiră 17 Nov 2019

Sales Key Account - Manager Zonal Vanzari EST

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Manager de vanzari pe zona de EST, NORD-ESTa Romania,
- Cunostinte tehnice obligatorii,
- Studii superioare, de preferinta tehnice,
- Experienta similara de minim 10 ani pe o pozitie similara in vanzari,
- Cunostinte aprofundate in vanzari,
- Adaptat la strategii si tehnici de vanzare,
- Abilități de comunicare și negociere,
- Flexibilitate, inițiativă si orientare catre rezultat si client,
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat,
- Experiente similare vanzari in industrie: mobilier industrial, unelte de lucru, produse chimice pentru reparatii si intretinere,
- Cunostinte tehnice pentru unelte de lucru, mobilier industrial, produse chimice, aplicatii industriale,
- Cunoasterea si folosirea de sisteme implementate ERP, SAP si pachet Microsoft Office.

Descrierea jobului

Activităţi principale:

1. administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
2. prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
3. identifica bugetul de consum al clientilor si cauta solutii optime pentru a-l valorifica ;
4. urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
5. monitorizarea, derularea şi finalizarea actului de vanzare;
6. participa cu departamentul de vanzari la dezvoltarea strategiilor de vanzare .

Cerinţe specifice postului:

- Studii superioare tehnice,
- Experienţă de minim 10 ani într-un post similar in vânzări in domeniul industrial,
- Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare cu clienţii, atenţie distributivă, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie
- Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate şi eficienţă
- Cunoştinţe de limba engleză
- Cunoştinţe operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet, SAP)
- Permis de conducere categoria B

Lord Industrial Tools S.R.L. este o companie multicatalog care activeaza in domeniul industrial si ofera solutii complete partenerilor sai.
Reprezinta in Romania nume puternice din piata Europeana:
- FAMI SpA este o companie Italiana cu o prezenta in piata de peste 70 de ani, producator de solutii industrial pentru logistica, mobilier industrial si cutii din plastic si metal.
- Kaiser+Kraft, este liderul European specializat in echipamente de birou, atelier, depozitare si protectia mediului, prezent in 28 de tari in Europa si pe alte continete.
- ABC Tools, cu o istorie de peste 100 de ani, catalogul ABC are o gama larga de unelte de lucru, mecanice si electrice, profesionale pentru industrie;
- Marston Domsel producator de produse chimice pentru aplicatii industriale, intretinere si reparatii, cu o istorie de 50 de ani, o calitate Germana de necontestat.

Lord Industrial Tools, ofera aproximativ 50.000 de produse care se gasesc în gama noastra, de la mobilier de birou, mobilier de atelier, bancuri de lucru, produse chimice, unelte de lucru profesionale, cutii din plastic si metal, confectii metalice personalizate, produse pentru protectia si intretinerea mainilor.

Expirat
Sales Key Account - Manager Zonal Vanzari EST  -  Lord Industrial Tools S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles