de ani Fără Frică...

Publicat 26 Iul 2006 | Reactualizat 24 Aug 2006 | Expiră 26 Aug 2006

Sales Executive

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte obligatorii:
- persoana energica, entuziasta, pozitiva, cu spirit de initiativa si de echipa, incredere in sine;
- bun ascultator al nevoilor specifice ale clientilor, pentru a le recomanda cea mai buna solutie;
- abilitati foarte bune de comunicare scrisa si verbala cu persoane de decizie si nu numai;
- abilitati excelente in prezentari de solutii integrate si parti componente a acestora, cu tinta de a se face inteles din perspectiva clientului;
- pregatirea decumentatiei necesare pentru participarea la licitatii;
- experienta in negociere;
- cunostinte bune de PC (MS Office, Mailing, Internet surfing);
- abilitati de lucru in echipa;
- dorinta de afirmare si promovare intr-un mediu profesionist;
- carnet de conducere categoria B;
- aspect fizic placut, tinuta si prestanta de business;
- limba engleza, scris si vorbit.

Constituie un avantaj:
- experienta in vanzari solutii IT sau alte solutii software pentru firme constituie un avantaj;
- experienta in vanzari de minimum 2 ani;
- recomandari;
- absolvent de cursuri profesionale de vanzari;
- disponibilitate de deplasari in tara;
- cunoasterea mai multor limbi straine, altele decat engleza;
- pregatire universitara cu caracter tehnic, preferabil IT / Telecomunicatii / Electronica.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- gestionarea relatiei cu clientii potentiali si existenti;
- imbogatirea portofoliului de clienti;
- gasirea de noi canale / modalitati de vanzare;
- implementeaza strategia de marketing si vanzari;
- coopereaza permanent cu dep. Tehnical Solutions, After Sales Support;
- prezentarea de solutii integrate, negocierea si finalizarea vanzarii;
- negocierea contractelor de vanzari;
- indeplinirea planului de vanzari;
- planificarea activitatilor zilnice;
- raportari specifice.

Beneficii.
- salariu motivant + bonus din vanzari;
- training specializat de vanzari si tehnic, in Romania si in strainatate;
- training pentru planificare, urmarire si raportare a rezultatelor
- un mediu dinamic, placut, stimuland valorile reale
- posibilitati de promovare si afirmare in paralel cu dezvoltarea companiei.

Integrator de servicii profesionale in domeniul telecomunicatiilor wirelees si wireline si a comunicatiilor de date si video de banda larga.
Cifra de afaceri in ultimul an fiscal: 5,000,000 EURO
Numar angajati: 130
Alte informatii (certificari ISO, etc): Certificat ISO 9001 din 2004, certificat Vodafone din 2003, certificat NEC din 2005, certificat Alvarion din 2004, certificat AltimaOne 2006,

Expirat
Sales Executive  -  R.C.A. - Retele de Comunicatii Avansate SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles