de ani Fără Frică...

Publicat 03 Aug 2008 | Reactualizat 30 Sep 2008 | Expiră 02 Oct 2008

SALES EXECUTIVE

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal(nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) are:
- abilitati excelente de comunicare si negociere;
- putere de convingere;
- un limbaj elevat, prestanta, aspect fizic placut si prezenta business;
- gandire analitica.

Si este:
- capabil de a planifica, organiza si finaliza ceea ce incepe;
- dinamic, perseverant si ambitios;
- teamplayer.

Experienta in vanzari reprezinta un avantaj, dar nu este un criteriu eliminatoriu.
Atitudinea si spiritul de competitie primeaza, acestea fiind un criteriu eliminatoriu.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Activitati de pre-sales:
- monitorizarea pietei si a concurentei;
- indentificarea factorilor de decizie si a contactelor executive in interioriul companiilor targetate;
- indentificarea nevoilor pietei si propunerea modalitatilor de dezvoltare a produsului.

Activitati de sales:
- promovarea si vanzarea serviciilor Webness in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- contactarea potentialilor clienti;
- stabilirea de intalniri;
- prezentarea companiei, a serviciilor oferite, a beneficiilor si a conceputului de Internet Marketing;
- consilierea potentialilor clienti in vederea alegerii solutiei optime;
- negocierea si incheierea contractelor cu clientii.

Activitati de after-sales – customer care;
- dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- stabilirea si mentinerea unei relatii profesionale cu clientii companiei.

Simplu: Sales, Sales, Sales!!!

Beneficii :

- mediu profesional in care iti vei putea depasi atat asteptarile personale, cat si cele ale echipei;
- colectiv tanar, entuziast, profesionist, pasionat de ceea ce face, prietenos;
- sefi OK, empatici, carora le pasa de bunastarea angajatilor;
- posibilitati reale de promovare, dezvoltare profesionala si personala;
- rasplatirea dedicatiei si a loialitatii;
- In functie de realizari, pachete si beneficii extrasalariale
- salariu fix + comisioane motivante in fct. de rezultate; bonusuri pe echipa/an;
- laptop si conexiune mobila la Internet, telefon mobil, car allowance;
- traininguri cu profesionisti de top in domeniile vanzari/comunicare/persuasiune/etc.

Suntem opusul unei multinationale: echipa tanara si profesionista, cu strategii clare si obiective exacte. Telul nostru: sa ajungem in varf!

Stim ca cel mai important capital al unei companii sunt oamenii sai. De aceea, acordam o deosebita atentiei selectiei de personal, motivarii si dezvoltarii, atat profesionale cat si personale, a colegilor nostri.

Contact:
Sava Sebastian
Tel. 0722.206.879
savasebastian at webness.ro
www.webness.ro

Toate aplicatiile vor fi tratate strict confidential.

Expirat
SALES EXECUTIVE  -  WEBNESS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles