Publicat 10 Mai 2018 | Reactualizat 09 Iun 2018 | Expiră 10 Iun 2018

Sales Executive

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare, studiile in domeniul comercial/tehnic constituie un avantaj.
Experienţă de minim 2 ani în domeniul vanzarilor corporate sau domeniul IT&C/Telecom.

Descrierea jobului

Dezvoltarea clientilor

Vinde produse, servicii si solutii IT&C din portofoliul companiei prin vanzare consultativa; Protejeaza/creste profitabilitatea prin angajamente pe termen lung cu portofoliul de clienti permanenti; Identifica oportunitati de business prin invatarea si intelegerea nevoilor clientilor;

Retinerea clientilor

Dezvolta si mentine relatii de business cu clientii existenti cu scopul de a creste valoarea portofoliului; Atinge obiectivele individuale comunicate, adresand intreaga gama de produse/servicii si solutii in cadrul conturilor alocate;
Actualizeaza permanent informatiilor privind activitatea comerciala din CRM; creeaza unui profil de business pentru fiecare client.

Cerinte:

Absolvent de studii tehnice/economice;
Experienta in vanzarea produselor, serviciilor si solutiilor IT&C de minim 2 ani. Experienta trebuie sa includa cunostinte solide despre echipamente infrastructura (Cisco Systems, HPE, Allied Telesis, IBM, Dell, Fortinet,Checkpoint ), produse software(Microsoft, Oracle, VMWare, Veeam,Bitdefender), servicii de tip Cloud (Google, Microsoft, ), aplicatii de business, cunostinte de vanzare si negociere, cunostinte economice medii, intelegerea structurii de business a companiilor;
Permis de conducere categoria B;
Fluenta in vorbirea limbii engleze;
Certificari/training-uri de specialitate constituie avantaj;
Persoana optimista, deschisa, comunicativa, cu bune abilitati de prezentare si negociere, orientata spre rezultate.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial , corelat cu rezultatele;
Masina, laptop, telefon;
Asigurare medicala;
Dezvoltare profesionala , certificare profesionala (Cisco, Microsoft , HPE);
Mediu dinamic, echipa profesionista.

Înfiinţată în anul 2006, IOS Software Solutions are ca activitate principală furnizarea de soluţii personalizate IT&C companiilor, pentru alinierea infrastructurii IT cu noile direcţii de business, în vederea realizării unei mai bune gestionari a resurselor interne şi a relaţiilor cu clienţii, respectiv cu partenerii.

IOS Software Solutions este integrator de sistem care oferă servicii de consultanţă IT&C, implementează soluţii personalizate şi asigura clienţilor săi servicii extinse de suport. În calitate de integrator de sistem IOS Software Solutions are expertiza în consultanţă, audit, proiectare, implementare, optimizare, mentenanţă şi suport pentru proiecte şi soluţii complexe. Punctul forte al companiei îl reprezintă elaborarea de soluţii creative care asigură integrarea, optimizarea şi utilizarea eficientă a tuturor proceselor interne, a activităţilor sau sistemelor IT&C din cadrul companiilor.

IOS Software Solutions prin specialiştii săi, beneficiază de o experienţă vastă în proiectarea şi dezvoltarea proceselor de business, experienţă demonstrată în soluţiile şi serviciile furnizate companiilor din Romania.

Echipa de specialisti IOS detine urmatoarele certificari: Cisco Systems 1 x CCNP (Cisco Certified Network Professional) 1 x CCDP (Cisco Certified Design Professional) 5 x CCNA (Cisco Certified Network Associate) 2 x CCDA (Cisco Certified Design Associate) 3 x CSE (Cisco Sales Expert) Microsoft 1 x MCITP (Microsoft Certified IT Professional ) 1 x MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist) 2 x MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) 4 x MCSA (Microsoft Certified Systems Administrator) 5 x MCDST (Microsoft Certified Desktop Support Technician) IBM 2 x IBM (Certified Associate System Administrator - Lotus Notes and Domino) 1 x IBM (Certified Administrator - Tivoli Storage Manager) 1 x IBM (Certified Associate Developer - Lotus Notes and Domino) Hewlett-Packard1 x ASE HP Partner Fundamentalas 2 x ASP HP Partner Fundamentals ORACLE 1 x Oracle 10g R3: Java Programming 3 x Oracle 10g: Program with PL/SQL 1 x Oracle9i DBA Fundamentals Oracle 9i Performance Tuning 1 x Oracle Project Management

Expirat
Sales Executive  -  IOS Solutions