Publicat 02 Apr 2018 | Reactualizat 16 Apr 2018 | Expiră 02 Mai 2018

SALES EXECUTIVE la Roxer Grup Cluj

1 post

Candidatul ideal

* sa ai inclinare si pasiune pentru vanzari ;
* sa fii constient ca vanzarea de echipamente de imprimare si servicii asociate are un specific aparte;
* sa fii energic, entuziast, dedicat;
* sa fii abil in comunicare si argumentare;
* sa stii limba engleza la nivel (cel putin) mediu;
* sa ai permis de conducere, categoria B, obligatoriu;
* nu-ti cerem ani de experienta, dar lipsa experientei trebuie compensata prin capacitate si dorinta de invatare

Descrierea jobului

Postul este in Cluj-Napoca.

Responsabilitati principale:
Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti cheie ai companiei de pe zona alocata;
Realizeaza targetul de vanzari prin promovarea produselor si a promotiilor;
Identificarea oportunitatii de business si dezvolta noi relatii comerciale;
Analizeaza proiectele de vanzari pentru a determina profitabilitatea;
Recomanda produsele avand la baza nevoile si interesele clientilor;
Contacteaza periodic clientii pentru prezentare produse,explicare caracteristici ale produselor, obtinerea de noi comenzi;
Monitorizeaza conditiile de piata , inovatiile de produse,preturile si vanzarile;
Negociaza detaliile contractelor si incheie contracte;
Ofera consultanta clientilor dupa vanzare pentru a oferi sprijin permanent;

Beneficii:
Oferim salariu fix+bonuri de masa+comisioane corelate cu cifra de afaceri realizata individual; training specializat pe produse;dotari logistice adecvate:laptop,telefon,autoturism de serviciu, abonament la o clinica privata.

ROXER GRUP SA este Premium Partner Xerox Romania- prezent in nord-vestul tarii - judetele BH, BN, CJ, MM, SJ, SM, - vanzare, service si inchiriere echipamente XEROX. Infiintata in 1994, divizia de vanzari si service ofera clientilor sai solutii personalizate in domeniul imprimarii pentru orice tip de afacere, indifenet de dimensiuni sau de domeniul in care activeaza, plus servicii complete post-vanzare.

Intra pe site-ul nostru sa ne cunosti mai bine - www.roxer.ro

SALES EXECUTIVE la Roxer Grup Cluj  -  Roxer Grup SA