de ani Fără Frică...

Publicat 13 Nov 2019 | Reactualizat 09 Dec 2019 | Expiră 13 Dec 2019

Sales @ Event Coordinator

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Alimentatie / HoReCa, Turism / Hotel staff, Vanzari, Marketing

Candidatul ideal

- Experienta anterioara in domeniu hotelier si/sau pe un post similar constituie avantaj.
- Studii superioare.
- Limba engleza scris/vorbit foarte bine, o a doua limba straina scris/vorbit constituie un avantaj.
- Experienta in utilizare PC (MS Office) si a programului Opera constituie un avantaj.
- Persoana prezentabila, sociabila, prietenoasa.
- Excelente abilitati de comunicare, perseverenta, dinamism, spirit de echipa, creativitate.

Descrierea jobului

- Prospectarea pietei, a cererii si a ofertelor de servicii turistice si de evenimente (locale, nationale, regionale, internationale).
- Gestionarea cu succes a vanzarii și planificarii tuturor evenimentelor private și a grupurilor;
- Asigurarea faptului ca evenimentele hotelului sunt executate oferind servicii de inalta calitate și consecventa in vanzare, planificare, facturare si incasare.
- Asumarea responsabilitatii pentru succesul evenimentului, din toate punctele de vedere, asigurandu-se de coordonarea cu toate departamentele implicate.
- Intocmirea, in totalitate, a documentatiei necesare (ofertare, contractare si verificare).
- Prezentarea de propuneri pentru promovarea si vanzarea, cat mai eficiente, a serviciilor de cazare, organizare evenimente si catering.
- Stabilirea si mentinerea contactului cu clienti potentiali sau /si clienti existenti, dezvoltarea bazei de date clienti.
- Stabilirea intalnirilor, identificarea nevoilor clientului si prezentarea in cadrul intalnirilor a tuturor serviciilor de cazare, organizare evenimente si catering.
- Preluarea feedback-ului din partea clientilor si solutionarea eventualelor reclamatii.
- Realizarea de analize si rapoarte de activitate/vanzari.
- Contribuirea la realizarea bugetului lunar/trimestrial/anual.

Hotelul Caro se află la doar 15 minute de centrul Bucureştiului, fiind situat pe strada Barbu Vacarescu, fiind recunoscut pentru zona liniştită în care este amplasat, pentru facilităţile moderne şi serviciile de calitate pe care le oferă. Hotelul Caro din Bucuresti oferă oaspeţilor săi 187 de camere confortabile, doua restaurante cu o capacitate de peste 300 de locuri, un lobby bar precum şi peste 1000 de locuri dedicate organizării de evenimente precum conferinte sau evenimente sociale.

www.carohotel.ro

Sales @ Event Coordinator  -  Hotel Caro

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles