Sales Development Representative (ELN000014)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ce profil de candidat ne dorim?
  • Experienta de peste 2 ani intr-o pozitie legata de vanzari B2B
  • Diploma de licenta/master
  • Abilitatea de a invata rapid concepte tehnice – IT savvy
  • Abilitatea de a se conecta cu oamenii
  • Abilitatea de a lucra intr-un mediu in continua schimbare
  • Actioneaza rapid fara sa i se spuna ce sa faca si vine cu propuneri si idei noi
  • Engleza - avansat

Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Pachet financiar aliniat la nivelul pietei;
  • Program de lucru hibrid, flexibil, care asigura si respecta echilibrul dintre munca si viata personala;
  • Abonament Bookster: bookster.ro;
  • Acces la suita de traininguri “soft skills” din portofoliul Bittnet Group, prin colaborarea cu The E-learning Company (https://e-learningcompany.ro);
  • Sesiuni de consiliere psihologica puse la dispozitie prin colaborarea cu un cabinet de psihoterapie;
  • Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu prietenos si familial;
  • Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara caracterizata prin buna dispozitie si valori pe care le regasim in activitatea de zi cu zi si in cultura noastra organizationala: invatare, autonomie, agilitate si bunatate :)
  • Beneficiu de dezvoltare profesionala: se ofera acces gratuit la suita de traininguri si certificari Bittnet, conform planului de dezvoltare profesionala agreat cu managerul direct.

Descrierea jobului

Daca te intrebi care sunt responsabilitatile rolului…
  • Sales lead development pentru Elian Solutions, parte din Bittnet Group
  • Prospecteaza piata cu scopul de a identifica potentialul clientilor si de a-l fructifica
  • Comunica in mod clar prospectilor valorile companiei si investigheaza nevoile acestora
  • Programeaza intalniri si demo-uri pentru echipa de vanzari si ia parte la acestea
  • Monitorizeaza/analizeaza clientii aflati in suport: analiza consumului vs abonament, propuneri de facturare, depasiri si prelungirea contractelor ajunse la scadenta. Activitatea va fi preponderent pe zona de lead generation, insa vei avea anumiti clienti din portofoliu pentru care vei urmari si acesti indicatori.

Activitatea noastra este dedicata furnizarii de solutii si servicii de inalta calitate, care permit clientilor nostri sa-si conduca si sa-si adapteze procesele de business la dinamica impusa de piata. Parte a Bittnet Group, activam de peste 10 ani pe piata implementarilor solutiei software ERP Microsoft, investind pasiune si creativitate pentru realizarea celor mai bune implementari.

In plus, Elian Solutions Romanian Localization add – on contine toate functionalitatile necesare pentru ca o companie sa implementeze Dynamics 365 Business Central (ex Navision /NAV) in Romania, in conformitate cu cerintele legale in vigoare. Solutia este recertificata pentru cele mai recente versiuni de sistem lansate.

Publicat 2 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022