Publicat 07 Nov 2017 | Reactualizat 14 Nov 2017 | Expiră 07 Dec 2017

Sales Consultant B2B

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Vanzari

Candidatul ideal

Te rugam să vii in echipa Imobiliare.ro daca ai o atitudine pozitivă, ești un spirit ambițios, dinamic, comunicativ, convingător, cunoști bine operarea in excel, word, ppt, iar procesul de consiliere a clienților ți se pare interesant.

Candidatul ideal pentru poziția de CONSULTANT B2B (servicii online) este o persoană pozitiva si energica, concentrata intotdeauna pe solutii, care este dispusă să învețe și își dorește o carieră în vânzări. În același timp, noul nostru coleg din departamentul de vânzări trebuie să se regăsească în următorul profil:

Descrierea jobului

EXPERIENȚĂ:
• absolvent de facultate

• minim 5 ani de experiență în vânzări consultative și B2B

• nivel ridicat de cunostinte de lucru cu PC-ul și mai ales cu pachetul MS Office

• de preferat experiență cu mediul online/ promovare online/ real estate

ABILITĂȚI:

· Persoana cu inițiativă, optimista, onesta, capabila sa lucreze independent și in echipă;

· Persiuasiune in abordarea Telefonică a prospecților

· Gasește rapid soluții la solicitarile clienților

· Cunoștinte operare PC - pachetul MS Office

· Abilitați bune de prezentare, negociere și comunicare verbală și scrisă;

· Excelente abilități de vanzare (negociere, comunicare persuasiva, perseverență);

· Inițiativă, organizare, orientare catre soluții și rezultate;

· Se adaptează usor la oameni și este politicos, prietenos și diplomat, indiferent de situație

· Cunostințe de limba engleza nivel avansat;

· Permis de conducere categoria B

· Disponibilitate deplasari (40% din timp, in țara)

CE PRESUPUNE JOBUL:
• prospectarea pieței și identificarea potențialilor clienți: dezvoltatori de proiecte imobiliare
• contactarea telefonică a prospecților și prezentarea serviciilor B2B
• consultanța clienților cu privire la cele mai potrivite servicii de promovare online pe www.imobiliare.ro pentru businessul lor
• încheierea contractelor de colaborare, livrarea serviciilor contractate și menținerea unei relații profesioniste cu clienții pe termen lung
• identificarea de noi oportunități de servicii pentru clienți și propunere de upsell sau cross-sell
• rapoarte săptămânale de activitate

CUM APLICI LA JOB:
Dacă te interesează jobul, scrie-ne un e-mail la anca.pascu@imobiliare.ro în care incluzi:
• trei lucruri despre tine, în care ne prezinți motivația ta de a lucra în vânzări și de a face parte din echipa Imobiliare.ro

www.imobiliare.ro, Portalul Afacerilor Imobiliare, este o proprietate a companiei SC Realmedia Network SA. Serviciile pe care le punem la dispozitia clientilor nostri inglobeaza 17 ani de experienta in domeniul afacerilor imobiliare online. Cu o baza de date de proprietati imobiliare din toate regiunile tarii si peste 1.300.000 vizitatori unici lunar, suntem lideri pe piata de profil din Romania.

Sales Consultant B2B  -  Imobiliare.ro