de ani Fără Frică...

Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 07 Iun 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Sales Back-office Officer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate;
• Experiență relevantă pe poziție ce presupune lucrul cu calculatorul și introducere de date – minim 1 an;
• Nivel mediu al abilităților de lucru cu calculatorul;
• Nivel mediu de utilizare Microsoft Excel (value cup, pivot, filtru), Word și Outlook;
• Atenție la detalii;
• Nivel de bază al abilităților de planificare și organizare;
• Gândire analitică;
• Abilități bune de comunicare.

Descrierea jobului

• Lucrează cu programul Charisma în sensul introducerii datelor necesare pentru:

-Setare oferte speciale clienți/furnizori;
-Setare produse, prețuri;
-Setare parteneri, autorizații;
-Înregistrare și alocare documente în sistemul informatic;

• Arhivarea electronică a evidențelor în bază cărora s-au efectuat setările;
• Acordă suport către departementul Vânzări și Achiziții;
• Acord suport la cerere în gestionarea activităților legate de distribuție stoc și alte sarcini din cadrul departamentului Sales Back Office.

Postul este disponibil pe o perioadă nedeterminată.

Europharm Distribuție, parte a grupului Interbrands, este una dintre cele mai importante companii locale de distribuție farmaceutică, cu o activitate de peste 20 de ani pe piața locală.

Principala noastră preocupare este de a fi PARTENERUL PREFERAT al producătorilor farma și al farmaciilor, orientat să ofere soluții reciproc avantajoase, pe termen lung și să contribuie la modelarea mediului de afaceri din domeniul sănătății, cu scopul de a îmbunătăți viață pacienților din România.

Domeniile de activitate ale Europharm Distribuție implică:

Divizia Distribuție Directă-Cu un portofoliu larg, care cuprinde peste 3.500 de produse, de la 90 de furnizori locali și internaționali, Europharm Distribuție se adresează unui număr de peste 4.500 de puncte de lucru ale farmaciilor independente, lanțurilor naționale, spitale și alte tipuri de clienți.

Divizia de Servicii Logistice și de Marketing-Europharm Distribuție oferă o gamă largă de servicii pentru producătorii și furnizorii de produse farmaceutice din România, cum ar fi: depozitare, manipulare, facturare, operațiuni transport, livrare, dar și servicii logistice pentru mostre, studii clinice și materiale promoționale. Portofoliul de Servicii de Marketing include servicii de Call Center, merchandising, promovare online și față-în-față, prin intermediul reprezentanților comerciali.

Expirat
Sales Back-office Officer  -  SC EUROPHARM HOLDING SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles