SALES ANALYST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- studii superioare finalizate cu examen de licenta;
- cunostinte avansate de utilizare PC : word si excel, nivel mediu-avansat - se va efectua o testare in cadrul procesului de recrutare ;
- experienta pe un post similar minim 1 an;
- persoana organizata, dinamica, amabila, serioasa, loiala si sociabila;
- bune abilitati de comunicare;
- abilitati de urmarire, monitorizare a mai multor proiecte si follow up;
- persoana dispusa sa invete si sa se dezvolte.

Descrierea jobului

- Organizarea si urmarirea agendei Directorului de Sucursala;
- Intocmirea unor rapoarte specifice activitatii la solicitarea directorului sau a sefilor de departamente;
- Elaborarea si redactarea documentelor si a situatiilor cerute de managerul direct si de catre sefii de departamente;
- Activitate de suport pentru departamentele companiei (vanzari, HR);
- Participarea la sedintele de lucru/intalniri si intocmirea minutei intalnirii;
- Preluarea apelurilor telefonice si gestionarea lor;
- Sortarea si arhivarea zilnica a corespondentei;
- Inregistrarea si evidenta documentelor;
- Desfasurarea activitatilor de receptie si protocol.

Alliance Healthcare este un distribuitor de top pentru produse farmaceutice, un furnizor logistic, oferind asistență în studii clinice, precum si soluții inovatoare pentru farmacii și producătorii de medicamente.

Alliance Healthcare este membru AmerisourceBergen, companie farmaceutica de varf la nivel mondial. Obiectivul celor 41.000 de membri ai echipei noastre globale este acela de a crea un viitor mai sănătos atat pentru comunitatile din care facem parte, cat si pentru proprii angajati.

AmerisourceBergen ocupă locul 8 în in Topul companiilor Fortune 500, cu venituri anuale de peste 185 miliarde dolari SUA.

In Romania suntem o echipa de peste 1.100 de profesionisti, orientata spre inovatie si evolutie, si ne desfasuram activitatea la nivel national prin cele 6 depozite si 14 reprezentante locale. Pentru mai multe informatii te rugam sa accesezi www.alliance-healthcare.ro.

Te asteptam in echipa noastra, aplicand la unul din posturile vacante din cadrul companiei.

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos