SALES ANALIST

Top Seeds srl - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta in suport si analiza vanzari (minim 3 ani);
  • Absolvent de studii superioare;
  • Exerienta raportare si analiza vanzari intr-o companie cu profil agribusiness sau FMCG;
  • Cunostinte de operare in pachetul Office (Excel nivel avansat, Power Point);
  • Buna capacitate de analiza si sinteza;
  • Comunicare, entuziasm.

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati:
  • Elaboreaza/transmite lunar raportul trendului de vanzari vs obiective;
  • Elaboreaza/transmite lunar rapoartele de vanzari sau ori de cate ori este solicitat;
  • Pregateste rapoartele de analiza vanzari, costuri, profitabilitate, stocuri;
  • Monitorizeaza statusul indicatorilor de performanta (KPI);
  • Centralizeaza rezultatele atingerii obiectivelorde vanzari in vederea bonusarii;
  • Asigura suport (cu sprijinul director vanzari/director financiar) pentru pregatirea bugetului anual de venituri/cheltuieli si impartirea acestuia pe regiuni, linii de business, clientii si reprezentantii fortei de vanzari.

Cu ce contribuim noi
  • Te sustinem in dezvoltarea profesionala;
  • Oportunitatea de a lucra in cadrul unei companii in plina dezvoltare,
  • Posibilitatea de promovare;
  • Pachet salarial motivant, cu sistem de bonusare in functie de obiectivele realizate.

Companie 100% romaneasca ce activeaza in domeniul agribusiness inca din 2010, avand ca scop promovarea de solutii si tehnologii destinate tuturor fermierilor, fiind permanent alaturi de acestia cu produse moderne, performante si adaptate. Principalii parteneri sunt: Pioneer, Timac Agro, Euralis, KWS, Adama,Rompetrol.

Publicat 8 nov. 2021 Expiră 8 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos