Publicat 14 Iul 2020 | Reactualizat 13 Aug 2020 | Expiră 14 Aug 2020

Sales Administration Officer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii:
Absolvent al unei institutii de invatamant superior, de preferat in domeniul economic sau comercial

Experienta profesionala:
Min. 3 ani experienta relevanta intr-un rol similar, in industria farmaceutica

Abilitati:
Cunostinte de operare PC (Excel – nivel intermediar)
Limba engleza – nivel mediu
Experienta de lucru cu Navision – de preferat

Profilul personal:
Orientare catre client/pacient
Bune abilitati de relationare si influentare
Orientare catre rezultat
Bune abilitati de planificare

Descrierea jobului

Obiectivul principal al rolului: Asigurarea unui flux logistic eficient si optim al medicamentelor, in parametrii stabiliti si respectand reglementarile in vigoare, pentru a satisface cerintele clientilor interni si externi.

Responsabilitati principale:

  • Construieste si mentine relatia cu farrmaciile si cu partile implicate in procesul logistic de la plasarea comenzilor, asigurarea stocului disponibil, pana la facturare si incasare
  • Asigura comunicarea cu toate entitatile implicate in proces, din cadrul si din afara organizatiei
  • Gestioneaza si solutioneaza potentiale blocaje in proces, actionand ca punct de contact/persoana de legatura pentru toate partile implicate
  • Elaboreaza rapoarte comerciale, urmarind permanent evolutia livrarilor
  • Pregateste diverse documente necesare in relatia cu entitatile implicate
  • Analizeaza si propune initiative de eficientizare a modului de operare, respectand legislatia in vigoare
  • Construieste relatii de colaborare cu echipele din teren

We are an international pharmaceutical company governed by a non-profit foundation, with our headquarters in France (Suresnes).
With a strong international presence in 149 countries and a turnover of 4.615 billion euros in 2018, we employ 22.000 people worldwide.
Entirely independent, we reinvest 23% of our turnover (excluding generic drugs) in research and development and use all our profits for development.
Corporate growth is driven by our constant search for innovation in five areas of excellence: cardiovascular, immune-inflammatory and neuropsychiatric disease, cancer and diabetes, as well as by our activities in high-quality generic drugs.

Expirat
Sales Administration Officer  -  Servier Pharma

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles