Sale Assistant

H2O Shop - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Ai cel putin 2 ani de experienta in vanzari directe.
Ai cel putin un training in vanzari sau ai citit cel putin o carte in domeniu.
Iti place sa vinzi si sa interactionezi direct cu clientii.
Stii sa aplici o procedura de vanzare si esti capabil/a sa intelegi rolul tau in relatia directa cu clientul.
Intelegi cum functioneaza un sistem de gestiune si poti sa inveti rapid sa lucrezi pe un sistem nou.
Esti o persoana pozitiva care comunica usor, rabdatoare si intelegatoare si ai capacitatea sa abordezi orice tip de client.
Esti o persoana proactiva si te preocupa ca magazinul sa arate ca si casa ta (speram ca nu e haos la tine acasa:).
Ai capacitatea sa lucrezi in echipa.
Esti o persoana la curent cu ultimile trenduri in materie de imbracaminte si lifestyle.

Descrierea jobului

H2O este brandul care reuneste mai multe linii de business, de la Magazinul H2O la distribuitorul exclusiv de branduri ca Skullcandy, Polaroid, Rip Curl, Yakima, Lib Tech etc. De asemenea ne infratim cu Plaja H2O. Asadar, suntem in cautarea colegei/colegului care sa se ocupe de vanzarile directe catre client si sa ofere consultanta necesara asupra caracteristicii produselor prezente in magazin. Asa ca, daca esti o persoana comunicativa, proactiva si iubesti stilul de viata activ, te vrem la noi in echipa!

Vrem sa fii vocea brandurilor noastre in fiecare zi si impreuna sa ducem experienta vanzarilor la un alt nivel!
In cadrul echipei H2O, rolul asistentei de vanzari este exprem de important. Esti atacantul echipei, iar performantele tale in vanzari vor finaliza toate eforturile depuse de intreaga echipa H2O.

Responsabilitati:

Vanzarea directa a produselor catre client ghidata in detaliu de catre o procedura de vanzari bine stabilita.
Gestionarea marfii in magazin si expunerea corecta pe raft conform regulilor de afisaj in magazine.
Organizarea brandurilor din magazin in linie cu campaniile curente.
Gasesti solutiile adecvate in raport cu cerinta clientilor.
Menti un mediu de lucru curat, placut si profesionist in magazin.
Realizezi receptia produselor potrivit procedurilor.

Beneficii:

Atmosfera placuta de lucru intr-o echipa tanara, dinamica și ambitioasa;
Lucrul intr-un mediu profesionist bazat pe performanta;
Dezvoltare personala, avand acces la traininguri și activitati oferite de H2O;
Participare la evenimente/festivaluri din toata tara, impreuna cu echipa H2O;
Posibilitate de avansare in companie;
Achizitia la pret de cost a produselor brandurilor noastre;

Istoricul nostru si care este misiunea noastra pe termen lung:

Brandul H2O a luat nastere in 2002 in dorinta de a aduce o contributie reala in comunitatile de snowboard, skate, kiteboard, surf etc. Astfel ca s-a nascut prin portalul de stiri h2o.ro, a continuat ca importator de branduri in domeniu, magazin, plaja, apres ski bar, constructor de snowparkuri sau organizator de evenimente.

Pentru a sustine toate aceste activitati am ales sa distribuim branduri de top care sa se contribuie la misiunea noastra.

Ne adresam persoanelor active, conectate la cultura urbana, pasionate sau interesate de sporturi urbane, snowboard sau sporturi nautice. Acele persoane care vor sa isi depaseasca limitele, care sunt in cautare de aventura. De multe ori isi aleg destinatia de vacanta in functie de sportul pe care vor sa il practice acolo. Au nevoie de produse care sa fie atat practice si tehnice, cat si de lifestyle/cool. Isi doresc comunitati in care sa isi impartaseasca aceleasi pasiuni si valori. De asemenea au nevoie de know-how, informare si educatie, au nevoie de locuri in care sa isi exerseze pasiunile, cat si de echipamentele necesare. - H2O Sports s-a infiintat pentru a suplini toate acest nevoi.

Misiunea: Sa contribuim la fericirea oamenilor prin intermediul pasiunilor lor.
Publicat 5 iul. 2021 Reactualizat 2 aug. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos