Sachbearbeiter Debitorenzahlungen

Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
  • Are pregatire in domeniul contabil (studii sau cursuri in domeniul economic)
  • Are experienta intr-o pozitie similara
  • Dispune de bune cunostinte MS Office (Excel, Outlook, etc)
  • Dispune de bune cunostinte de limba germana (minim nivel B1)
  • Intelege repede despre ce este vorba si poate face recomandari pentru imbunatatirea procesului de munca
  • Are gandire analitica, proceseaza usor informatiile si gaseste rapid modalitatile optime de lucru
  • Are bune abilitati de comunicare si este dornic de formare si dezvoltare profesionala
  • Este proactiv, motivat si responsabil
  • Este atent la detalii si are capacitatea de a lucra independent
  • Este sociabil, pozitiv, entuziast, dornic sa invete lucruri noi
  • Se integreaza usor in echipa si aduce valoare adaugata echipei

Descrierea jobului

Descrierea job-ului
  • Verifica incasarile primite de la clienti prin prelucrarea extraselor bancare
  • Urmareste si analizeaza platile facute de clienti
  • Actualizează lunar soldurile finale ale clientilor
  • Verifica soldurile din contabilitate si le compara cu cele ale clientilor
  • Intocmeste diverse rapoarte, centrate pe sumele incasate, clienti, restante

Beneficii
  • Tichete de masa
  • Bonus de final de an
  • Prima de Paste
  • Reducere la serviciile medicale
  • Cursuri gratuite oferite in firma (germana, instrumente software, etc)
  • Mediu de lucru placut, echipa tanara, optimista, dinamica
  • Conditii de lucru optime intr-o cladire de birouri moderna
  • Program de lucru: Lu-Vi, 8:00-17:00

Descrierea companiei

www.alphas.ro

Alpha Aftermarket Services SRL
Our company, part of SAG - Swiss Automotive Group provides the following services for the group:
• Electronic catalogue maintenance
• Invoice controlling
• Accounting
• Acquisitions
• Software development
We are proud to be a reliable partner for the group while creating a dynamic working environment that promotes team spirit and individual development among our employees.

SAG AG
Swiss Automotive Group is a corporate group owned by two Swiss families, offering a full range of services for the vehicle maintenance market in Switzerland and other European countries.
SAG is leader supplier of innovative and comprehensive solutions for the vehicle maintenance market in Switzerland.
Publicat 12 oct. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos