Publicat 18 Dec 2017 | Reactualizat 15 Ian 2018 | Expiră 15 Ian 2018

Retention & Loyalty Team Leader Galati

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul pe care il cautam ar trebui sa aiba urmatoarele:
Cunostinte Profesionale:
- MS Office avansat
- Engleza fluent

Competente Specifice:
- Genereaza si faciliteaza procesul de schimbare
- Munca de echipa
- Managementul Talentelor
- Abilitatea de a livra rezultate
- Dezvoltarea si instruirea celorlalti
- Capacitatea de a delega
- Abilitati de comunicare
- Customer focus
- Initiativa si pro-activitate

Educatie si Experienta:
- Studii universitare;
- Experienta de minim 1 an in Customer Service si Coordonare Echipe este un plus

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Organizarea, coordonarea si suportul echipei Retention Loyalty in vederea maximizarii gradului de retinere a clientilor in retea si reducerea churn-ului commercial.

Responsabilitati:
Operationale

  • Asigura implementarea ofertelor specifice si le aliniaza la cerintele companiei
  • Colaboreaza cu alte dep din ORO pt solutionarea problemelor din procesul de ofertare-retinere: Indirect Sales, ORO Shops, Telesales, SOHO/SME, Marketing, alte dep CSD
  • Coordoneaza si controleaza apelurilor incoming si outgoing si rezolvarea situatiilor escaladate de la asistenti
  • Organizeaza, planifica si coordoneaza procesele administrative desfasurate de asistentii RL:dispecerizare situatii, operatiuni tip loializare
  • Organizeaza, planifica si coordoneaza procesele de retention proactiv - solicitari de oferte sosite de la clientii postpaid mass-market
  • Organizeaza, planifica si coordoneaza procesele de retention reactiv - cereri de reziliere sosite de la clientii postpaid mass-market
  • Participa la proiecte transversale cu impact asupra activitatii dep RL; ia decizii in privinta imbunatatirii calitatii serviciului RL oferit clientilor
Coordonare echipa
  • Organizeaza, coordoneaza si masoara activitatea echipei coordonate
  • Analizeaza performanta individuala si ofera feedback/coaching membrilor echipei
  • Gestioneaza activitati de ordin administrativ referitor la completarea pontajelor, aprobarea si trimiterea la timp a documentelor angajatilor din subordine, catre departamentul HR
  • Monitorizeaza si evalueaza subordonatii, recruteaza, ofera training on-the-job pentru noii-sositi;
  • Stabileste obiectivele echipei coordonate, monitorizeaza si asigura atingerea indicatorilor cheie de performanta
  • Anticipeaza perioadele de criza, solicita si aloca resursele necesare
Dezvoltare subordonati directi
  • Identifica nevoile de training ale subordonatilor directi
  • Propune masuri de dezvoltare si training pentru subordonatii directi si monitorizeaza realizarea lor conform nevoilor identificate
  • Desemneaza fellows pentru categorii diverse de angajati: new-entry, slab performeri si urmareste progresele facute
  • Deleaga sarcini si atributii subordonatilor directi pe specificul fiecaruia

Orange is the leader of the Romanian mobile telecommunications market with 10.009.000 million customers. Orange Romania is part of Orange Group, one of the world's leading telecommunications operators with over 200 million customers on five continents.

Orange means much more than technology, mobile telephony or GSM networks. It is a brand created to make human communication simpler and to bring value to the communities where it operates. The Orange Group has a well-defined corporate responsibility strategy, whereby we ensure that our work is carried out responsibly. Indeed corporate responsibility lies at the core of our brand's values, which in turn represent who we are and how we do business.If you want to build the Orange experience and join a great team, send us your CV by applying online at www.orange.ro/jobs .

Expirat
Retention & Loyalty Team Leader Galati  -  Orange Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles