Retail Project Manager (Produse Alimentare)

Le Manoir SA - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Le Manoir este o companie în continuă dezvoltare ce caută să își mărească echipa prin angajarea unor persoane responsabile de achiziția și gestiunea unor anumite categorii de produse. Importator unic pentru o gamă vastă de produse alimentare și băuturi fine, Le Manoir este în căutarea unor persoane responsabile și pasionate care să administreze cu succes una dintre multele categorii de produse pe care le importă. Candidatul ideal este o persoană sociabilă și bine organizată, care poate menține relații bune atât cu furnizorii, cât și cu clienții. Este necesară o experiență de minim doi ani pe o poziție asemănătoare, limba engleză la nivel avansat și competențe digitale. Limba franceză constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Asigurarea fluxului de achiziție al unei categorii de produse.
  • Gestionarea constantă a stocului și păstarea legăturii cu furnizorii în vederea aprovizionării
  • Promovarea categoriei de produse, atât clienților din magazine cât și asistarea colegilor din departamentul de marketing digital
  • Specializarea în categoria de produse alocată și instrurirea și sprijinirea colegilor pentru a asigura rezultate de succes
  • Verificarea și analiza pieței înspre a dezvolta o strategie de business competitiva și a descoperi noi oportunități
  • Asistarea colegilor din magazine la procesul de vânzare și pregătire al comenzilor online
  • Păstrarea unei bune relații cu celelalte departamente
  • Patriciparea la training-urile oferite de firmă
  • Alte responsabilități specifice postului
Beneficii:
  • Salariu competitiv
  • Asigurare medicală de sănătate privată
  • Participare la evenimente prestigioase
  • Un mediu de lucru plăcut, o echipă tânără și dinamică
  • Training-uri și intalniri cu producători celebri din România și din străinătate.

Le Manoir este nume consacrat în gastronomia și vinurile din România și reprezintă în exclusivitate unele dintre cele mai celebre mărci din lume.
Din Grupul Le Manoir fac parte: magazinele Comtesse du Barry Ateneu, Comtesse du Barry Eliade și Gourmet Market; magazinele Petit Bateau, restaurantele Relais&Chateaux Le Bistrot Français și Sushiroom;
Publicat 4 mai 2022 Reactualizat 18 mai 2022 Expiră 3 iun. 2022