Publicat 28 Ian 2018 | Expiră 15 Feb 2018

RESPONSABIL VTP Turda, Dej, Resița, Alba Iulia, Deva

6 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare (licentiat), specializare inginer profil tehnic;
- Atestat ISCIR RVT (constituie avantaj);
- Experienţă practică necesară: minim 2 ani în domeniu gazelor naturale şi ale aparatelor de încălzit alimentate cu combustibil solid, lichid sau gazos cu puteri nominale ≤400 kW;
- Cunoştinţe obligatorii de legislaţie: legislaţie, normele ANRE şi prescripţiile tehnice ISCIR;
- Cunoştinţe IT: deprinderi utilizare MS Ofice (Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
- Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerintele postului ;
- Abordare analitică și structurată în rezolvarea problemelor;
- Abilităţi de comunicare interpersonale ;
- Capacitate de analiza, abilitati organizatorice si analitice, capacitatea de a realiza schimbari si inovatii ;
- Detinator permis de conducere cat. B.

*Vă rugăm să atașați la CV fotografia dumneavoastră.

Descrierea jobului

-Informează clienţii privind activitatea de verificări tehnice periodice;
-Primeşte comenzile de la clienţi, de la echipele revizii şi verificări si responsabili revizii şi verificări ;
-Analizează comenzile, contactează clienţii şi stabileşte de comun acord cu clienţii data şi ora executării comenzii de verificări tehnice periodice;
-Se deplasează la clienţi cu aparatura şi sculele necesare desfăşurării activităţii de verificări tehnice periodice;
-Verificarea se execută de catre operatorul verificări tehnice periodice la locul de instalare a aparatului şi numai în prezenţa utilizatorului final;
-Execută verificarea conform procedurii;
-La finalizarea verificării, operatorul verificări tehnice periodice va instrui utilizatorul final privind modul de exploatare a aparatului, asigurându-se ca acesta este în posesia manualului de utilizare şi întreţinere;
-Completarea si semnarea documentelor;
-Transmiterea datelor catre persoana responsabilă cu centralizarea datelor şi transmiterea lor către inspectoratul ISCIR la care este arondată localitatea unde a fost făcută lucrarea;
-Asigură implementarea planurilor, a programelor, a standardelor şi a procedurilor de calitate din cadrul companiei, conform cu reglementarile ISO şi standardele companiei pentru a atinge şi menţine standarde calitative înalte în toate operaţiile şi procesele tehnice din cadrul acestei activităţi;
-Participă cu informaţii specifice din teren la dezvoltarea procedurilor de lucru;
-Optimizează continuu activitatea de verificări tehnice periodice, aduce plusvaloare acestei activităţi prin alte servicii complementare şi veghează asupra adaptării continue a acestei activităţi cu cerinţele pieţei.

SEA Complet SA este o companie formată în aprilie 2014, din îmbinarea know-how-ului cu succesul și experiența a doi giganți: E.ON și Adrem Invest. Principalul obiect de activitate al companiei este de a oferi cele mai bune servicii energetice și de întreținere - revizii și verificări ale instalațiilor interioare de gaz și verificări tehnice periodice.

Expirat
RESPONSABIL VTP Turda, Dej, Resița, Alba Iulia, Deva  -  SERVICII ENERGETICE PENTRU ACASA-SEA COMPLET S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles