Publicat 06 Iun 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Responsabil Tehnic Exploatare Măsură Punct De Lucru – 98562

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

  • Educaţie necesară: Studii superioare specialitatea energetică, electrotehnică sau școală de maiștri energetică/electrotehnică;
  • Experienţă practică necesară: 2 ani în activitatea de mentenanță/exploatare;
  • Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Legislația din domeniul tehnic (normative) și din domeniul securității și sănătății în muncă;
  • Cunoştinţe IT: Cunoștințe Microsoft Office;
  • Altele: Cunoștințe tehnologice aferente instalațiilor electrice în care lucrează, permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce vei face

  • Coordonează electricienii de exploatare-măsură în vederea asigurării funcționării în condiții de siguranță;
  • Efectuează instructajul SSM/SU/PM și verifică însușirea și respectarea acestuia pentru personalul pe care îl coordonează;
  • Întocmește graficele de tură și de consemn pentru personalul din subordine și le supune aprobării către coordonatorul tehnic;
  • Întocmește planificări de lucrări pentru activitatea de exploatare in funcție de programele existente și solicitările beneficiarilor;
  • Întocmește documentațiile necesare pentru lansarea lucrărilor;
  • Încheie sau aplică convențiile comune cu subunitățile operaționale din exploatare;
  • Face propuneri privind îmbunătățirea stării tehnice (siguranța și CPT) a instalațiilor atribuite formației;
  • Încheie convenții de exploatare cu alte unități de servire operativă, convenții de exploatare cu consumatorii, pentru instalațiile aflate în autoritatea sa de decizie și convenții de lucrări cu furnizorii de servicii;
  • Efectuează recepția la punerea în funcțiune a lucrărilor efectuate de furnizorii de servicii, funcție de competențele stabilite;
  • Rezolvă avariile, incidentele și deranjamentele din rețelele de distribuție pentru care este autorizat.
Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Responsabil Tehnic Exploatare Măsură Punct De Lucru – 98562  -  Delgaz Grid

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles