Publicat 27 Mar 2018 | Reactualizat 24 Apr 2018 | Expiră 27 Apr 2018

Responsabil suport Web Analytics

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Minim 2 ani experiență in suport digital;
-Experiență in utilizarea, realizarea si setarea instrumentelor de tip Analytics si Tag Management;
-Experiență in implementarea de proiecte de tracking;
-Bune cunostinte de limba engleza si de limba franceza;
-Cunoașterea instrumentelor Goole Analytics/Google Tag manager;
-Cunoașterea instrumentului Content Square precum si a instrumentelor de Data Quality ar fi un plus;
-Capacitatea de a lucra cu interlocutori internațional si in echipa;
-Calificare ITIL ar fi un plus.

Descrierea jobului

In calitate de responsabil suport analytics vei răspunde solicitărilor (support request, access request, bugs, Data Check, quality assurance) create de echipele digitale si CRM din tari, dar si din central, care întâmpină probleme in utilizarea instrumentelor Web Analytics sau de Tag Management.

Descrierea postului:

-Soluționarea cererilor de suport pe subiectele încredințate (web analytics, tag management);
-Calificarea cererilor de suport si identificarea celor care trebuie escaladate la nivelul 2;
-Urmărirea procesului de rezolvare a tichetelor si de respectare a termenelor de raspuns (SLA);
-Realizarea de teste si analize in vederea asigurării calității datelor web analytics;
-Actualizarea si îmbogățirea bibliotecii de documente si FAQ prin capitalizarea periodica a soluțiilor oferite;
-Realizarea de audit-uri de tracking pentru site-urile tarilor si comunicarea best practice-urilor identificate;
-Participarea la definirea strategiei de tracking precum si urmărirea respectării acesteia;
-Urmărirea performantei activității realizate prin realizarea si actualizarea periodica a rapoartelor;
-Identificarea de acțiuni de îmbunătățire a activității si implementarea acestora.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Responsabil suport Web Analytics  -  Grup Renault Romania