de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 04 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

RESPONSABIL STOCURI MATERII PRIME SI MATERIALE

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Daca te regasesti in cele de mai jos, ne dorim sa te cunoastem mai bine!

  • Studii superioare;
  • Minim 2 ani – in activitatea de planificare;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
  • Cunostinte utilizare SAP;
  • Cunostinte operare MS Office (Excel, Word,Power Point).

Ne-ar placea:
  • Cursuri de Supply Planning, Inventory Planning si MRP;
  • Abilitati de analiza si interpretare;
  • Oferi sprijin si sa cooperezi;
  • Te adaptezi și gestionezi presiunile.

Descrierea jobului

Scopul tau principal va fi:

  • Managementul stocurilor de materii prime si materiale auxiliare/ materiale de packaging la nivel de fabrica.

Vei contribui la activitatea departamentului prin:
  • Definirea politicii de stocuri pentru materii prime si materii auxiliare;
  • Calcularea nivelului de stocuri de materiale de ambalare long term -12 luni;
  • Emiterea comenzilor in SAP si urmarirea desfasurarii acestora;
  • Calcularea KPI-ilor specifici si raportarile lunare pentru sedintele procesului de S&OP;
  • Intretinerea si rularea in SAP a modului de MRP pentru materii prime si materii auxiliare/ packaging materials;
  • Crearea si modificarea BOM-urilor de productie.

De ce sa lucrezi la noi? Prietenii stiu de ce!

Suntem o companie faina si suntem generosi!
Iata pachetul tau de beneficii:
  • vei lucra intr-un mediu de lucru international, prietenos, dinamic
  • ai oportunitati de dezvoltare personala si profesionala
  • ai posibilitatea de a evolua in cadrul companiei pe alte pozitii
  • vei avea salariu fix + bonus de performanta lunar + tichete de masa
  • iti oferim un pachet atractiv si variat de beneficii fixe si flexibile

Contractul se va incheia pentru o perioada determinata de 2 ani. Dupa aceasta perioada exista posibilitatea de a se trece pe o alta pozitie in cadrul companiei, daca sunt oportunitati deschise.

Compania noastră, BERGENBIER S.A., parte a Grupului Molson Coors Europa, produce și comercializează bere pe piața românească din anul 1994, având aproximativ 700 de angajați, o rețea de distribuție națională și cea mai modernă fabrică producătoare de bere din cadrul grupului MCE, la Ploiești, cu un sistem avansat de management al calității, al securității în muncă și al mediului. Brandurile noastre, Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Lowenbrau, Leffe, Corona, Hoegaarden, Blue Moon, Franciscan Well si Doom Bar reprezintă tot ceea ce suntem și ne definesc în tot ceea ce facem pentru consumatorii noștri.

Ce oferim? Dezvoltare profesională; oportunitatea promovării; siguranța unui parteneriat pe termen lung.

Ai aplicat
Expirat
RESPONSABIL STOCURI MATERII PRIME SI MATERIALE  -  Bergenbier S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles