Publicat 23 Mai 2019 | Reactualizat 20 Iun 2019 | Expiră 23 Iun 2019

Responsabil SSM si SU - mediu

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
Curs inspector SSM – minim 80 ore
Curs inspector SU
Curs responsabil mediu
Experienta SSM, SU si mediu – minim 3 ani
Experienta pe un post similar;
Cunostinte operare PC (Office: Word, Excel, sistem ERP);
Permis de conducere categ. B;
Persoana organizata si meticuloasa

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Raspunde de respectarea legislatiei SSM, SU si mediu, atat de catre angajatii societatii, cat si de catre lucratorii subcontractorilor companiei
Coordoneaza aplicarea principiilor SSM, SU si mediu in santierele companiei
Raspunde de documentarea activitatii SSM, SU si mediu din santier
Raspunde pentru punerea în aplicare a masurilor prevazute in regulamentul de santier si planul propriu SSM
Stabileste riscurile aferente santierului cu indicarea masurilor de prevenire adecvate pentru eliminarea sau diminuarea riscurilor
Stabileste masurile de prevenire pentru lucrari speciale (lucru cu foc, lucru la inaltime, etc.)
Colaboreaza cu alti angajatori din santier pentru respectarea legislatiei SSM, SU si mediu
Stabileste masurile generale de organizare aplicabile santierului
Mentine sub control activitatile de interferente din perimetrul santierului
Stabileste impreuna cu managerul de proiect/seful de santier a cailor de acces si a zonelor de circulatie, a zonelor de depozitare deseuri periculoase sau nepericuloase, a amplasarii pichetului PSI
Urmareste obligativitatea privind utilizarea mijloacelor de protectie individuala si colectiva
Stabileste neconformitatile referitoare la neplicarea masurilor SSM, SU si mediu pe santier si urmarireste remedierea acestora
Raspunde de aplicarea planurilor de paza in santiereCoordoneaza activitatea de gestionare a deseurilor

Eren Grup Brașov activează în domeniul construcţiilor de 13 ani, având competenţe avansate și un portofoliu ce include construcţii speciale, civile, industriale, agricole, comerciale şi de energie verde de mari dimensiuni.
Din 2009, realizează proiecte de Antrepriza Generală și Design & Build. Au fost parteneri la livrarea a 48 de construcţii civile, 123 de construcţii industriale, 67 de centre comerciale şi showroom-uri, 156 de pardoseli industriale, 7 construcţii agricole si 5 construcţii speciale şi de energie verde.
Echipa Eren Grup abordează fiecare proiect cu responsabilitate, implicare și o mentalitate de partener exigent, care se angajează în colaborari de lungă durată.

Expirat
Responsabil SSM si SU - mediu  -  Eren Cons