Responsabil SSM/PSI/Mediu

SOCOT SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

✔️ Sudii superioare tehnice;
✔️ Experienţă de minim 3 ani în activitatea de SSM/PSI/Mediu;
✔️ Curs de perfecționare/specializare în domeniul SSM de minim 80 ore;
✔️ Absolvirea cu diploma sau certificat de absolvire, după caz, a unui program de învățământ postuniversitar în domeniul securității și sănătății în muncă, cu o durata de cel puțin 180 de ore;
✔️ Curs de evaluator al riscurilor pentru securitate și sănătate în muncă;
✔️ Curs de perfecționare Cadru tehnic cu atribuții în domeniul prevenirii și stingerii incendiilor;
✔️ Curs Responsabil Mediu;
✔️ Capacitate de organizare, onestitate şi confidenţialitate;
✔️ Eficiență și responsabilitate în luarea deciziilor;
✔️Bune abilități de comunicare (scris și verbal);
✔️ Perseverenţă în atingerea obiectivelor;
✔️ Cunoștințe bune de operare PC – Mc Office (Word, Excel, Outlook );
✔️ Cunoștințe solide privind legislația specifică în vigoare.

Disponibilitate deplasări:
✅ În deplasările efectuate în interes de serviciu, se asigură transport, cazare și diurnă conform legislației în vigoare.

Descrierea jobului

☑️ Organizarea activității SSM/PSI/Mediu în cadrul SOCOT SA conform legislației specifice în vigoare;
☑️ Evaluarea riscurilor privind securitatea și sănătatea angajaților, elaborarea unui plan și a instrucțiunilor de prevenire și protecție în funcție de particularitățile activității desfășurate;
☑️ Elaborarea de instrucțiuni proprii de aplicare a normelor de SSM în funcție de particularitățile proceselor de munca din SOCOT SA, de numărul de angajați, de riscurile de accidente și îmbolnăviri profesionale;
☑️ Întocmește și actualizează anual (sau de cate ori situația o cere) planul propriu SSM pentru lucrările executate de SOCOT SA;
☑️Aplică și actualizează documentațiile interne conform reglementărilor legislative în vigoare și normele referitoare la prevenirea riscurilor de incendii, protecția sănătății angajaților;
☑️ Respectă și pune în aplicare procedurile referitoare la SSM/PSI/Mediu din cadrul SOCOT SA;
☑️ Verifică lunar, sau de cate ori este nevoie, fiecare locație unde își desfășoară activitatea personalul din cadrul SOCOT SA și întocmește raportul de audit pe care îl prezintă Conducerii;
☑️ Verifică și aprobă documentația SSM a subcontractorilor, prestatorilor, etc. care au contracte în derulare cu societatea, pe lucrările executate de aceasta;
☑️ Efectuează instruirea introductiv generală și instruirile periodice, conform prevederilor legale.
☑️ Întocmește și gestionează documentația specifică sistemului de management de mediu cu aprobarea Conducerii SOCOT SA și conform prevederilor legislative în vigoare.

Se oferă:
☑️ Pachet salarial atractiv;
☑️ Contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată;
☑️ Tichete de masă conf. CCM în vigoare;
☑️ Recompense financiare în funcție de performanțele și realizările profesionale;
☑️ Mediu de lucru stimulant, oportunități de dezvoltare și formare profesională precum și de formare profesională continuă.

Descrierea companiei

👉 Despre SOCOT:
Pentru mai multe detalii privind proiectele SOCOT SA, vă rugăm să consultați site-ul societății: http://www.socot.ro

Publicat 7 oct. 2021 Reactualizat 4 nov. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos