Publicat 24 Iul 2018 | Expiră 15 Aug 2018

Responsabil Resurse Umane - Craiova

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, lider in tehnologia informatiei si comunicatiilor, Gi Group recruteaza Responsabil Resurse Umane.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate;
- Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
- Cunoasterea limbii italiene la nivel C1-C2;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu spre avansat;
- Cunostinte solide de management resurse umane si personal - cunoasterea principiilor si procedurilor pentru recrutarea si selectia personalului, dezvoltare, compensatii si beneficii, relatii de munca si sisteme de informare a personalului;
- Cunostinte solide legate de dreptul muncii și securitate socială;
- Abilitatea de a relationa cu clientii - cunoasterea principiilor si proceselor de furnizare a serviciilor personalului si clientilor. Aceasta include estimarea nevoilor clientilor, satisfacerea standardelor de calitate pentru servicii si evaluarea satisfactiei clientilor;
- Capacitate de invatare - selectarea si folosirea unor metode si proceduri de invatare/instruire corespunzatoare pentru situatiile in care invata sau preda lucruri noi;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Sa pregateasca, sa redacteze si sa urmareasca documentatia referitoare la procesul de selectie si recrutare, conform politicii de recrutare;
- Sa coordoneze si sa monitorizeze procesul de publicare interna si externa (prin intermediul tuturor mediilor de comunicare disponibile) a anunturilor;
- Sa efectueze screening-ul preliminar al tuturor aplicatiilor primite si sa se asigure ca aplicatiile selectate pentru interviu corespund fisei postului si profilului candidatului din punct de vedere al calificarii profesionale, a abilitatilor, experientei si cunostintelor;
- Sa organizeze si sa sustina interviurile (inclusiv cele telefonice) preliminare;
- Sa anunte candidatii despre rezultatul final al interviului la care au participat;
- Supravegherea proceselor de administrare a personalului (spre exemplu prezențe, programare și eliminarea concediilor, precum și alte prevederi contractuale);
- Supravegherea elaborării fluturașilor de salariu;
- Gestionarea aspectelor contractuale ale prestării muncii cu respectarea legislației;
- Coordonarea și supravegherea tuturor proceselor principale de gestionare a resurselor umane în cadrul mai multor unități de producție;

Oferim:
- Pachet salarial atractiv plus telefon si laptop de serviciu;
- Posibilitatea unui contract pe perioada nedeterminata.

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.

Expirat
Responsabil Resurse Umane - Craiova  -  GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L.